iiyama ProLite T5529AS-B1AG 55" Klasse (54.6" til at se) LED-bagbelyst LCD paneldisplay
4K - for digital skiltning
Lyd
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| Antal indbyggede højttalere | 2 |
| Udgangseffekt (RMS) | 20 W |
Display
| LED-baggrundsbelysning type | Direct-LED |
| Paneltype | VA; VA |
| LED-baggrundsbelysning | Ja; Ja |
| Type af baggrundslys | Direkte LED |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 500 cd/m² |
| Målingstype af responstid | GTG (Gray to Gray) |
| Antirefleksskærm | Ja |
| Skærm form | Flad |
| Synlig størrelse, horisontal | 121 cm |
| Synlig størrelse, vertikal | 68 cm |
| Skærm diagonal | 138,7 cm (54.6"); 138,7 cm (54.6") |
| Skærmteknologi | LED; LED |
| Skærmopløsning | 3840 x 2160 pixel; 3840 x 2160 pixel |
| Skærmens lysstyrke | 450 cd/m²; 500 cd/m² |
| HD-type | 4K Ultra HD; 4K Ultra HD |
| Berøringsskærm | Ja; Ja |
| Berøringsskærm teknologi | Projekteret kapacitivt systemet; Projekteret kapacitivt systemet |
| Multi-touch | Ja |
| Antal simultane touchpunkter | 20; 20 |
| Naturligt aspektforhold | 16:9; 16:9 |
| Responstid | 6,5 ms; 6,5 ms |
| Kontrastforhold (typisk) | 4000:1; 4000:1 |
| Synsvinkel, horisontal | 178°; 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178°; 178° |
| Vis antal farver | 1,07 milliarder farver; 1,07 milliarder farver |
| Pixel pitch | 0,315 x 0,315 mm; 0,315 x 0,315 mm |
| Aktiv skærmområde (B x H) | 1209,6 x 680,4 mm |
| Skærm diagonal (metrisk) | 139 cm; 139 cm |
| Horisontal scanningsområde | 28 - 160 kHz; 28 - 160 kHz |
| Overfladehårdhed | 8; 8 |
| Glas tykkelse | 3,7 mm |
Præstation
| Operativsystem installeret | Android |
| Version af operativsystem | 14 |
| Formål | Universel |
| OSD-sprog | Tjekkisk, Dansk, Tysk, Engelsk, Spansk, Finsk, Fransk, Italiensk, Norsk, Hollandsk, Polsk, Russisk, Svensk |
| Skærmvisning (OSD) | Ja |
| Antal OSD sprog | 8 |
| Driftstimer (timer/dage) | 24/7; 24/7 |
| HDCP | Ja |
| HDCP-version | 1.4/2.2 |
| Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) | 50000 t |
Multimedie
| Antal højttalere | 2 |
| Udgangseffekt (RMS) | 20 W |
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
Computersystem
| Indbygget processer | Ja |
| Processorproducent | ARM |
| Processor arkitektur | ARM Cortex-A73 |
| Processorkerner | 4 |
| Intern hukommelse | 4 GB |
| On-board grafikkort, model | ARM Mali-G51 |
| Intern lagerkapacitet | 32 GB |
| Operativsystem installeret | Android |
| Version af operativsystem | 14 |
Design
| Frontkantfarve | Sort |
| Glas tykkelse | 3,7 mm |
| Produktdesign | Kiosk design |
| Understøttet placering | Indendørs |
| Orientering | Horisontal/vertikal |
| Produktfarve | Sort; Sort |
| Skærm form | Flad |
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 300 x 400 mm |
| Farve på ramme | Black |
| Antirefleksskærm | Ja |
Porte & Grænseflader
| USB-berøringsporte | Ja |
| HDMI-version | 1.4/2.0; 1.4/2.0 |
| Antal HDMI-porte | 2; 2 |
| DVI-port | Ingen; Ingen |
| USB-port | Ja |
| Antal USB-porte | 2 |
| USB version | 2.0; 2.0 |
| HDCP | Ja |
| USB strømforsyning | Ja |
| USB strømforsyning op til | 15 W |
| USB type-C DisplayPort alternativ tilstand | Ja; Ja |
| HDCP-version | 1.4/2.2 |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| Fjernbetjening (IR) indgang | 1 |
| Fjernbetjening (IR) udgang | 1 |
| RS-232C | Ja; Ja |
Ergonomisk
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 300 x 400 mm |
| Skærmvisning (OSD) | Ja |
| OSD-sprog | Flere |
| Antal OSD sprog | 8 |
Strømstyring
| Strømforsyningstype | Intern |
| Strømforbrug (typisk) | 104 W; 104 W |
| Strømforbrug (standby) | 0,5 W; 0,5 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0,3 W; 0,3 W |
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | G; G |
| Energieffektivitetsklasse (HDR) | Ikke tilgængelig; Ikke tilgængelig |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 104 kWh |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V; 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz; 50/60 Hz |
| Energieffektivitetsskala | A til G; A til G |
Vægt & størrelser
| Skærmbredde | 1258,2 mm |
| Skærm, dybde | 42,3 mm |
| Skærm, højde | 728,8 mm |
| Skærm, vægt | 26,8 kg |
| Bredde | 1258,2 mm |
| Dybde | 42,3 mm |
| Højde | 728,8 mm |
| Vægt | 26,8 kg |
| Bredde (med stativ) | 1258,2 mm; 1258,2 mm |
| Dybde (med stativ) | 42,3 mm; 42,3 mm |
| Højde (med stativ) | 728,8 mm; 728,8 mm |
| Vægt (med stativ) | 26,8 kg; 26,8 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 1400 mm; 1400 mm |
| Pakkedybde | 1400 mm; 164 mm |
| Pakkehøjde | 850 mm; 850 mm |
| Pakkevægt | 32,7 kg; 32,7 kg |
Emballage indhold
| Batterier til fjernbetjening inkluderet | Ja |
| Hurtig start guide | Ja |
| Fjernbetjening inkluderet | Ja; Ja |
| Antal lyspenne | 2 |
| Lyspen | Ja |
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm, HDMI; Vekselstrøm, HDMI, RS-232 |
| Batterier inkluderet | Ja; Ja |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C; 0 - 40 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | -20 - 60%; -20 - 60% |
Godkendelser
| Certificering | CB, CE, TÜV-Bauart, EAC, RoHS support, ErP, WEEE, REACH, UKCA, cTUVus |
Netværk
| Wi-Fi | Ja; Ja |
| Wi-Fi-standarder | Wi-Fi 5 (802.11ac); Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Ethernet LAN | Ja; Ja |
Tynd Klient
| Processor arkitektur | ARM Cortex-A73 |
| Processorkerner | 4 |
Tekniske detaljer
| Bæredygtighedscertifikater | ErP |
| Compliance-certifikater | CB, CE, cTUVus, EAC, REACH, RoHS, TÜV mark, UKCA, WEEE |
| Brugerkontrol | picture (brightness, contrast, sharpness, black level, tint, colour, noice reduction, gamma selection, low blue light, color temp., color control, picture reset), audio (balance, treble, bass,volume, audio out, max. volume, min. volume, mute, speakers setting audio reset), OSD setting (OSD timeout, OSD H position, OSD V position, OSD transparency, information OSD, side bar), general (logo and animation, wallpaper, no signal image, schedule, off timer), screen (zoom mode, custom zoom, system rotation, scree reset), device (power on status, RS232 routing, IR control, Physical button, motorized stand, power saving, panel saving, monitor info, Touch lock, other), system (language, system update, settng reset, factory reset, Android setting), admin (menu lock, meeting lock, HDMI CEC, kiosk mode, screen share, Miracast standby, log export) |
Andre funktioner
| Positionsnøjagtighed | 2,5 mm |
| Antal USB-porte | 2 |
| Indbygget processer | Ja |
| Understøttet placering | Indendørs |
| Aktiv skærmområde (B x H) | 1209,6 x 680,4 mm |
| Multi-touch | Ja |
| Type af baggrundslys | Direkte LED |
| Synlig størrelse, horisontal | 121 cm |
| Strømforsyningstype | Intern |
| Synlig størrelse, vertikal | 68 cm |
| Kompatible operativsystemer | All iiyama monitors are Plug & Play and compatible with Windows and Linux. For details regarding the supported OS for the touch models, please refer to the driver instruction file available in the downloads section. |
| Hurtig start guide | Ja |
| Lysstyrke | 450 cd/m² |
| Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) | 50000 t |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| Certificering | CB, CE, TÜV-Bauart, EAC, RoHS support, ErP, WEEE, REACH, UKCA, cTUVus |