iiyama ProLite TF1515MC-B2 skærm - LED baglys - 15" - TN - 8ms
1024x768
Rengøringsspray til skærmen
=
Før
3.696,-
DKK
SPAR
30,-
DKK
3.666,-
DKK
(2.932,80 ekskl. moms)
Display
| Skærm diagonal | 38,1 cm (15"); 38,1 cm (15") |
| Skærmopløsning | 1024 x 768 pixel; 1024 x 768 pixel |
| HD-type | XGA; XGA |
| Naturligt aspektforhold | 4:3; 4:3 |
| Skærmteknologi | LED; LED |
| Paneltype | TN; TN |
| Berøringsskærm | Ja; Ja |
| Berøringsskærm teknologi | Projekteret kapacitivt systemet; Projekteret kapacitivt systemet |
| Berøringsteknologi | Multi-touch |
| Antal simultane touchpunkter | 10; 10 |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 350 cd/m² |
| Skærmens lysstyrke | 350 cd/m²; 315 cd/m² |
| Responstid | 8 ms; 8 ms |
| Skærm form | Flad; Flad |
| Billedformat | 4:3; 4:3 |
| Kontrastforhold (typisk) | 800:1; 800:1 |
| Maksimal opdateringshastighed | 75 Hz; 75 Hz |
| Synsvinkel, horisontal | 160°; 160° |
| Synsvinkel, vertikal | 150°; 150° |
| Vis antal farver | 16,2 millioner farver |
| Pixel pitch | 0,297 x 0,297 mm; 0,297 x 0,297 mm |
| Horisontal scanningsområde | 31,4 - 60 kHz |
| Synlig størrelse, horisontal | 30,4 cm |
| Synlig størrelse, vertikal | 22,8 cm |
| Skærm diagonal (metrisk) | 38 cm |
| Overfladehårdhed | 7H |
Præstation
| NVIDIA G-SYNC | Ingen |
| AMD FreeSync | Ingen |
| Understøttede Windows-operativsystemer | Ja; Ja |
| Understøttede Linux-operativsystemer | Ja; Ja |
Multimedie
| Indbygget mikrofon | Ingen; Ingen |
| Indbygget kamera | Ingen; Ingen |
Design
| Produktfarve | Sort; Sort |
| Frontkantfarve | Sort |
| Glas tykkelse | 6 mm; 6 mm |
Porte & Grænseflader
| USB-berøringsporte | Ja |
| Antal VGA-porte (D-sub) | 1 |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-porte | 1; 1 |
| Antal DisplayPorts | 1; 1 |
| HDCP | Ja; Ja |
Ergonomisk
| VESA montering | Ja; Ja |
| Panel montering grænseflade | 100 x 100 mm; 100 x 100 mm |
| Kan monteres på væggen | Ja; Ja |
| Skærmvisning (OSD) | Ja; Ja |
| OSD-sprog | Forenklet kinesisk, Tysk, Engelsk, Spansk, Fransk, Italiensk, Japansk; Traditionelt kinesisk, Tysk, Engelsk, Spansk, Fransk, Italiensk, Japansk |
| Antal OSD sprog | 7; 7 |
| Plug and play | Ja; Ja |
| LED-indikatorer | Ja; Ja |
Strømstyring
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | E; E |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 10 kWh; 10 kWh |
| Strømforbrug (typisk) | 16 W; 16 W |
| Strømforbrug (standby) | 1,2 W; 1,2 W |
| Strømforbrug (slukket) | 1,2 W; 1,2 W |
| Udgangsspænding for vekselstrømsadapter | 12 V |
| Strømforsyningstype | Ekstern; Ekstern |
| Energieffektivitetsskala | A til G; A til G |
| Kode for europæisk produktregister for energimærkning (EPREL) | 378636; 378636 |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C; 0 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 60 °C; -20 - 60 °C |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 364 mm |
| Dybde (med stativ) | 41,5 mm |
| Højde (med stativ) | 291 mm |
| Vægt (med stativ) | 2,9 kg |
| Bredde (uden stativ) | 364 mm |
| Dybde (uden stativ) | 291 mm; 291 mm |
| Højde (uden stativ) | 41,5 mm; 41,5 mm |
| Vægt (uden stativ) | 2,9 kg; 2,9 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 460 mm; 460 mm |
| Pakkedybde | 460 mm; 175 mm |
| Pakkehøjde | 470 mm; 470 mm |
| Pakkevægt | 4,6 kg; 4,6 kg |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm, DisplayPort, HDMI, USB; Vekselstrøm, USB, HDMI, DisplayPort |
| Hurtig start guide | Ja |
Bæredygtighed
| Bæredygtighedscertifikater | ErP |
Andre funktioner
| Kode for international beskyttelse (IP) | IP65; IP65 |
| Kompatible operativsystemer | All iiyama monitors are Plug & Play and compatible with Windows and Linux. For details regarding the supported OS for the touch models, please refer to the driver instruction file available in the downloads section. |
| AC-adapter inkluderet | Ja |
| Understøttet placering | Horisontal/vertikal; Horisontal/vertikal |
| Aktiv skærmområde (B x H) | 304,1 x 228,1 mm |
| Højde | 291 mm |
| Vis synligt område (HxL) | 304,1 x 228,1 mm; 304,1 x 228,1 mm |
| Compliance-certifikater | CB, CE, cULus, EAC, REACH, RoHS, WEEE |
| Kontrolpanel | menu,scroll up/ brightness, scroll down/ contrast, select, power |
| Dybde | 41,5 mm |
| Emballageindhold | AC adapter, Touch Panel Driver Disk (CD-ROM), external control pad |
| Vægt | 2,9 kg |
| Lysstyrke | 315 cd/m² |
| Bredde | 364 mm |
| Brugerkontrol | picture (contrast, brightness, H.position, V.position, H.size, phase, clock, auto adjust), advanced (colour temperature, sharpness), OSD (OSD timeout, OSD position, OSD H.position, OSD V.position, touch switch), option (reset, language, source select, display mode, factory) |
| Touch method | stylus, finger, glove (latex) |
| Certificering | CB, CE, TÜV-Bauart, EAC, cULus; CB, CE, TÜV-Bauart, EAC, cULus |
Logistik data
| Produkter pr. palle | 44 stk |
| Palle nettobredde | 86 cm |
| Palle nettodybde | 12 cm |
| Palle nettohøjde | 97 cm |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85285210; 85285210 |