Dell P2419H skærm - LED baglys - 24" - IPS - 5ms,8ms
Full HD 1920x1080 ved 60Hz
Producent: DELL
Produkt nr: DELL-P2419H
EAN: 5397184092392
Varenummer: F17080496
billigst-pricerunner
Dell P2419H skærm &#45 LED baglys &#45 24" &#45 IPS &#45 5ms,8ms
Producent: DELL
Produkt nr: DELL-P2419H
EAN: 5397184092392
Varenummer: F17080496
På lager hos leverandør - leveringstid: 4-8 hverdage
(2.465,60 ekskl. moms)
Produkt nr: DELL-P2419H
Gratis fragt
(Gælder op til 20 kg)
Læs mere her
Effektiv arbejdsstation til professionel kontorbrug
IPS-panel med 178 graders betragtningsvinkel
  • IPS-teknologi sikrer konsistente farver og høj billedkvalitet fra alle vinkler
  • Full HD 1920 x 1080 opløsning giver et detaljeret og klart overblik over dine dokumenter
  • 250 cd/m² lysstyrke sikrer god synlighed i oplyste kontormiljøer
  • 1000:1 kontrastforhold skaber en tydelig adskillelse mellem lyse og mørke områder
  • Hurtig responstid på 5ms (fast) minimerer sløring i billedet
  • LED-baglys giver en energieffektiv og jævn lysfordeling over hele skærmen
Praktisk integration på kontoret
Rengøringsspray til skærmen
=
Skærm inkl. arm beslag
Display
Skærm diagonal 61 cm (24")
Skærmopløsning 1920 x 1080 pixel
HD-type Fuld HD
Naturligt aspektforhold 16:9
Skærmteknologi LCD
Paneltype IPS
Type af baggrundslys LED
Berøringsskærm Nej
Skærmens lysstyrke (typisk) 250 cd/m²
Responstid 8 ms
Skærm form Flad
Understøttede videotilstande 480i, 480p, 576i, 576p, 720p, 1080i, 1080p
Billedformat 16:9
Kontrastforhold (typisk) 1000:1
Maksimal opdateringshastighed 60 Hz
Synsvinkel, horisontal 178°
Synsvinkel, vertikal 178°
Vis antal farver 16,78 millioner farver
Responstid (hurtig) 5 ms
Pixel pitch 0,275 x 0,275 mm
Pixeltæthed 92 ppi
Horisontal scanningsområde 30 - 83 kHz
Vertikalt scanningsområde 50 - 76 Hz
Synlig størrelse, horisontal 52,7 cm
Synlig størrelse, vertikal 29,6 cm
Synlig størrelse, diagonal 60,5 cm
DDC/CI Ja
Farveområde 82%
Præstation
NVIDIA G-SYNC Nej
AMD FreeSync Nej
Multimedie
Indbyggede højttaler(e) Nej
Indbygget kamera Nej
Design
Markedspositionering Forretning
Produktfarve Sort
Porte & Grænseflader
Indbygget USB-hub Ja
USB upstream port type USB Type-B
Antal upstream-porte Ja
Antal USB type-A downstream-porte 4
Antal VGA-porte (D-sub) Ja
DVI-port Nej
HDMI Ja
Antal HDMI-porte Ja
HDMI-version 1.4
Antal DisplayPorts Ja
DisplayPort-version 1.2
Lydindgang Nej
Udgang til hovedtelefoner Nej
AC (strøm) indgang Ja
Mobile High-Definition Link (MHL) Ja
Ergonomisk
VESA montering Ja
Panel montering grænseflade 100 x 100 mm
Slot til kabellås Ja
Højdejustering Ja
Justerbar højde (maks.) 13 cm
Akse Ja
Pivot vinkel -90 - 90°
Drejelig Ja
Drejevinkel område -45 - 45°
Hældningsindstilling Ja
Hældningsvinkelområde -5 - 21°
Skærmvisning (OSD) Ja
Plug and play Ja
Strømstyring
Energieffektivitetsklasse (SDR) D
Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer 14 kWh
Strømforbrug (typisk) 13,9 W
Strømforbrug (standby) 0,2 W
Strømforbrug (maks.) 42 W
Strømforbrug (slukket) 0,2 W
Strømforbrug (strømbesparelse) 17 W
Vekselstrømsindgangsspænding 100 - 240 V
Vekselstrømsindgangsfrekvens 50 - 60 Hz
Indgangsstrøm 1.5 A
Energieffektivitetsskala A til G
Kode for europæisk produktregister for energimærkning (EPREL) 344927
Driftsbetingelser
Driftstemperatur (T-T) 0 - 40 °C
Opbevaringstemperatur (T-T) -20 - 60 °C
Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) 20 - 80%
Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) 10 - 90%
Driftshøjde 0 - 5000 m
Ikke-drift højde 0 - 12192 m
Vægt & størrelser
Bredde (med stativ) 537,8 mm
Dybde (med stativ) 166 mm
Højde (med stativ) 486,1 mm
Vægt (med stativ) 4,93 kg
Bredde (uden stativ) 537,8 mm
Dybde (uden stativ) 42,8 mm
Højde (uden stativ) 322,2 mm
Vægt (uden stativ) 3,26 kg
Facet bredde (side) 5,38 mm
Facet bredde (øverste) 5,38 mm
Facet bredde (bund) 2,03 cm
Emballeringsdata
Pakkebredde 165 mm
Pakkedybde 618 mm
Pakkehøjde 393,9 mm