ASUS ROG Swift OLED PG27UCDM skærm - 27" - VESA Adaptive-Sync, AMD FreeSync Premium Pro, NVIDIA G-SYNC Compatible - 0,03ms
4K 3840x2160 ved 240Hz
Rengøringsspray til skærmen
1x
ASUS ROG Swift OLED PG27UCDM skærm - 27" - VESA Adaptive-Sync, AMD FreeSync Premium Pro, NVIDIA G-SYNC Compatible - 0,03ms
1x
Whoosh! Screen Shine Go 30ml
=
ASUS ROG Swift OLED PG27UCDM skærm - 27" - VESA Adaptive-Sync, AMD FreeSync Premium Pro, NVIDIA G-SYNC Compatible - 0,03ms
1x
Whoosh! Screen Shine Go 30ml
Før
8.560,-
DKK
SPAR
30,-
DKK
8.530,-
DKK
(6.824,00 ekskl. moms)
Skærm inkl. arm beslag
Display
| Skærm diagonal | 67,3 cm (26.5") |
| Skærmopløsning | 3840 x 2160 pixel |
| HD-type | 4K Ultra HD |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Skærmteknologi | QD-OLED |
| Paneltype | OLED |
| Berøringsskærm | Nej |
| Skærmens lysstyrke (spidsbelastning) | 1000 cd/m² |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 250 cd/m² |
| Responstid | 0,03 ms |
| Målingstype af responstid | GTG (Gray to Gray) |
| Antirefleksskærm | Ja |
| Skærm form | Flad |
| Kontrastforhold (typisk) | 1500000:1 |
| Maksimal opdateringshastighed | 240 Hz |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Vis antal farver | 1.073 milliarder farver |
| Pixel pitch | 0,15525 x 0,15525 mm |
| Synlig størrelse, horisontal | 59 cm |
| Synlig størrelse, vertikal | 33,3 cm |
| Digital horisontal frekvens | 30 - 590 kHz |
| Digital vertikal frekvens | 48 - 240 Hz |
| High Dynamic Range (HDR) understøttet | Ja |
| HDR-teknologi (High Dynamic Range) | Dolby Vision, High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| Farvedybde | 10 Bit |
| Standard for farveskala | DCI-P3, sRGB |
| sRGB-dækning (typisk) | 145% |
| Farveskala DCI-P3 | 99% |
Præstation
| NVIDIA G-SYNC | Ja |
| NVIDIA G-SYNC-type | G-SYNC Compatible |
| AMD FreeSync | Ja |
| AMD FreeSync-type | FreeSync Premium Pro |
| Understøttelse af VESA Adaptive Sync | Ja |
| Flimmerfri teknologi | Ja |
| Lav Blue Light teknologi | Ja |
| Spiltilstand | Ja |
Multimedie
| Indbyggede højttaler(e) | Nej |
| Indbygget kamera | Nej |
Design
| Markedspositionering | Spil |
| Produktfarve | Sort |
| Aftageligt stativ | Ja |
| Oplyst stand | Ja |
| Farve | Sort |
Porte & Grænseflader
| Indbygget USB-hub | Ja |
| USB-hub-version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Antal USB type-A downstream-porte | 3 |
| Antal USB type-C downstream-porte | Ja |
| USB type-C DisplayPort alternativ tilstand | Ja |
| USB strømforsyning | Ja |
| USB strømforsyning op til | 90 W |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-porte | 2 |
| HDMI-version | 2.1 |
| Antal DisplayPorts | Ja |
| DisplayPort-version | 2.1 |
| Udgang til hovedtelefoner | Ja |
| Udgange til hovedtelefoner | Ja |
| Tilslutning af hovedtelefoner | 3,5 mm |
| Indbygget KVM switch | Ja |
Ergonomisk
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 100 x 100 mm |
| Kan monteres på væggen | Ja |
| Slot til kabellås | Ja |
| Kabellåseslids type | Kensington |
| Højdejustering | Ja |
| Justerbar højde (maks.) | 11 cm |
| Akse | Ja |
| Pivot vinkel | -90 - 90° |
| Drejelig | Ja |
| Drejevinkel område | -30 - 30° |
| Hældningsindstilling | Ja |
| Hældningsvinkelområde | -5 - 20° |
Strømstyring
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | F |
| Energieffektivitetsklasse (HDR) | G |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 25 kWh |
| Energiforbrug (HDR) pr. 1000 timer | 36 kWh |
| Strømforbrug (typisk) | 80 W |
| Strømforbrug (standby) | 0,5 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0,3 W |
| Strømforbrug (strømbesparelse) | 0,5 W |
| Strømforsyningstype | Intern |
| Energieffektivitetsskala | A til G |
| Kode for europæisk produktregister for energimærkning (EPREL) | 2195069 |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 610,3 mm |
| Dybde (med stativ) | 218,8 mm |
| Højde (med stativ) | 549,5 mm |
| Vægt (med stativ) | 7,62 kg |
| Bredde (uden stativ) | 610,3 mm |
| Dybde (uden stativ) | 70,5 mm |
| Højde (uden stativ) | 369,2 mm |
| Vægt (uden stativ) | 4,97 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 896 mm |
| Pakkedybde | 188 mm |
| Pakkehøjde | 490 mm |
| Pakkevægt | 12,4 kg |
| Pakketype | Kasse |
Emballage indhold
| Stativ inkluderet | Ja |
Bæredygtighed
| Bæredygtighedscertifikater | Forest Stewardship Council (FSC) Mix |
Andre funktioner
| Garantiperiode | 3 År |
| Certificering | TÜV Flicker-free TÜV Low Blue Light (Hardware Solution) VESA AdaptiveSync Display 240Hz VESA DisplayHDR 400 True Black AMD FreeSync Premium Pro G-SYNC Compatible FSC MIX |