ASUS ROG Strix OLED XG27AQDMG skærm - 27" - AMD FreeSync Premium, NVIDIA G-SYNC Compatible - 0,03ms
QHD 2560x1440
Rengøringsspray til skærmen
1x
ASUS ROG Strix OLED XG27AQDMG skærm - 27" - AMD FreeSync Premium, NVIDIA G-SYNC Compatible - 0,03ms
1x
Whoosh! Screen Shine Go 30ml
=
ASUS ROG Strix OLED XG27AQDMG skærm - 27" - AMD FreeSync Premium, NVIDIA G-SYNC Compatible - 0,03ms
1x
Whoosh! Screen Shine Go 30ml
Før
4.440,-
DKK
SPAR
30,-
DKK
4.410,-
DKK
(3.528,00 ekskl. moms)
Skærm inkl. arm beslag
1x
ASUS ROG Strix OLED XG27AQDMG skærm - 27" - AMD FreeSync Premium, NVIDIA G-SYNC Compatible - 0,03ms
1x
Gear4U Monitor Arm for desk
=
ASUS ROG Strix OLED XG27AQDMG skærm - 27" - AMD FreeSync Premium, NVIDIA G-SYNC Compatible - 0,03ms
1x
Gear4U Monitor Arm for desk
4.570,-
DKK
(3.656,00 ekskl. moms)
Display
| Skærm diagonal | 67,3 cm (26.5") |
| Skærmopløsning | 2560 x 1440 pixel |
| HD-type | Quad HD |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Skærmteknologi | OLED |
| Paneltype | WOLED |
| Berøringsskærm | Nej |
| Skærmens lysstyrke (spidsbelastning) | 450 cd/m² |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 275 cd/m² |
| Responstid | 0,03 ms |
| Skærmoverflade | Glans |
| Skærm form | Flad |
| Kontrastforhold (typisk) | 1500000:1 |
| Maksimal opdateringshastighed | 240 Hz |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Vis antal farver | 1.073 milliarder farver |
| Pixel pitch | 0,229 x 0,229 mm |
| Synlig størrelse, horisontal | 59 cm |
| Synlig størrelse, vertikal | 33,4 cm |
| Digital horisontal frekvens | 30 - 390 kHz |
| Digital vertikal frekvens | 40 - 240 Hz |
| High Dynamic Range (HDR) understøttet | Ja |
| HDR-teknologi (High Dynamic Range) | High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| Farvedybde | 10 Bit |
| Standard for farveskala | DCI-P3 |
| Farveområde | 99% |
| sRGB-dækning (typisk) | 135% |
Præstation
| NVIDIA G-SYNC | Ja |
| NVIDIA G-SYNC-type | G-SYNC Compatible |
| AMD FreeSync | Ja |
| AMD FreeSync-type | FreeSync Premium |
| Understøttelse af VESA Adaptive Sync | Ja |
| Flimmerfri teknologi | Ja |
| Lav Blue Light teknologi | Ja |
| Spiltilstand | Ja |
Multimedie
| Indbyggede højttaler(e) | Nej |
| Indbygget kamera | Nej |
Design
| Markedspositionering | Spil |
| Produktfarve | Sort |
| Aftageligt stativ | Ja |
| Farve | Sort |
Porte & Grænseflader
| Indbygget USB-hub | Ja |
| USB-hub-version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-porte | 2 |
| HDMI-version | 2.0 |
| Antal DisplayPorts | Ja |
| DisplayPort-version | 1.4 |
| Udgang til hovedtelefoner | Ja |
| Udgange til hovedtelefoner | Ja |
| Tilslutning af hovedtelefoner | 3,5 mm |
| HDCP | Ja |
| HDCP-version | 2.2 |
| DC-in-stik | Ja |
Ergonomisk
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 100 x 100 mm |
| Slot til kabellås | Ja |
| Kabellåseslids type | Kensington |
| Højdejustering | Ja |
| Justerbar højde (maks.) | 12 cm |
| Akse | Ja |
| Pivot vinkel | -90 - 90° |
| Drejelig | Ja |
| Drejevinkel område | -45 - 45° |
| Hældningsindstilling | Ja |
| Hældningsvinkelområde | -5 - 20° |
Strømstyring
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | F |
| Energieffektivitetsklasse (HDR) | F |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 24 kWh |
| Energiforbrug (HDR) pr. 1000 timer | 26 kWh |
| Strømforbrug (typisk) | 25 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0,3 W |
| Strømforbrug (strømbesparelse) | 0,5 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Strømforsyningstype | Ekstern |
| Energieffektivitetsskala | A til G |
| Kode for europæisk produktregister for energimærkning (EPREL) | 1957748 |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 605 mm |
| Dybde (med stativ) | 219 mm |
| Højde (med stativ) | 508 mm |
| Vægt (med stativ) | 6,7 kg |
| Bredde (uden stativ) | 605 mm |
| Dybde (uden stativ) | 50 mm |
| Højde (uden stativ) | 368 mm |
| Vægt (uden stativ) | 4,2 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 673 mm |
| Pakkedybde | 220 mm |
| Pakkehøjde | 440 mm |
| Pakkevægt | 9,5 kg |
| Pakketype | Kasse |
Emballage indhold
| Stativ inkluderet | Ja |
Andre funktioner
| Brandspecifikke teknologier | ASUS OLED Care |
| Skyggekontrol | Ja |
| Certificering | TÜV Flicker-free TÜV Low Blue Light (Hardware Solution) VESA AdaptiveSync Display 240Hz VESA DisplayHDR 400 True Black AMD FreeSync Premium G-SYNC Compatible |