ASUS ProArt PA24US skærm - LED baglys - 24.1" - IPS - 5ms
4K 3840x2160 ved 60Hz
Rengøringsspray til skærmen
=
Før
10.191,-
DKK
SPAR
30,-
DKK
10.161,-
DKK
(8.128,80 ekskl. moms)
Display
| Skærm diagonal | 59,9 cm (23.6") |
| Skærmopløsning | 3840 x 2160 pixel |
| HD-type | 4K Ultra HD |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Skærmteknologi | LCD |
| Paneltype | IPS |
| Type af baggrundslys | LED |
| Berøringsskærm | Ingen |
| Skærmens lysstyrke (spidsbelastning) | 600 cd/m² |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 350 cd/m² |
| Responstid | 5 ms |
| Antirefleksskærm | Ja |
| Skærm form | Flad |
| Kontrastforhold (typisk) | 1000:1 |
| Kontrastforhold (dynamisk) | 100000000:1 |
| Maksimal opdateringshastighed | 60 Hz |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Vis antal farver | 1.073 milliarder farver |
| Pixel pitch | 0,135 x 0,135 mm |
| Synlig størrelse, horisontal | 52,2 cm |
| Synlig størrelse, vertikal | 29,4 cm |
| Digital horisontal frekvens | 15 - 135 kHz |
| Digital vertikal frekvens | 48 - 60 Hz |
| High Dynamic Range (HDR) understøttet | Ja |
| HDR-teknologi (High Dynamic Range) | High Dynamic Range 10 (HDR10), Hybrid Log-Gamma (HLG) |
| Farvedybde | 10 Bit |
| Standard for farveskala | DCI-P3 |
| Farveområde | 95% |
| sRGB-dækning (typisk) | 100% |
| Adobe RGB dækning | 99% |
Præstation
| NVIDIA G-SYNC | Ingen |
| AMD FreeSync | Ingen |
| Flimmerfri teknologi | Ja |
| Lav Blue Light teknologi | Ja |
Multimedie
| Antal højttalere | 2 |
| Udgangseffekt (RMS) | 4 W |
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| Indbygget kamera | Ingen |
Design
| Produktfarve | Sort |
| Aftageligt stativ | Ja |
| Farve | Sort |
Porte & Grænseflader
| Indbygget USB-hub | Ja |
| USB-hub-version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Antal USB Type-C opstrømsporte | 1 |
| Antal USB type-A downstream-porte | 2 |
| USB type-C DisplayPort alternativ tilstand | Ja |
| USB strømforsyning | Ja |
| USB strømforsyning op til | 80 W |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-porte | 2 |
| HDMI-version | 2.0 |
| Antal DisplayPorts | 1 |
| DisplayPort-version | 1.4 |
| Udgang til hovedtelefoner | Ja |
| Udgange til hovedtelefoner | 1 |
| Tilslutning af hovedtelefoner | 3,5 mm |
| HDCP | Ja |
| HDCP-version | 2.2 |
Ergonomisk
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 100 x 100 mm |
| Kan monteres på væggen | Ja |
| Slot til kabellås | Ja |
| Kabellåseslids type | Kensington |
| Højdejustering | Ja |
| Justerbar højde (maks.) | 13 cm |
| Akse | Ja |
| Pivot vinkel | -90 - 90° |
| Drejelig | Ja |
| Drejevinkel område | -30 - 30° |
| Hældningsindstilling | Ja |
| Hældningsvinkelområde | -3 - 21° |
| Billede-i-billede | Ja |
Strømstyring
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | G |
| Energieffektivitetsklasse (HDR) | G |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 45 kWh |
| Energiforbrug (HDR) pr. 1000 timer | 91 kWh |
| Strømforbrug (typisk) | 24,1 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0 W |
| Strømforbrug (strømbesparelse) | 0,5 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Energieffektivitetsskala | A til G |
| Kode for europæisk produktregister for energimærkning (EPREL) | 1749383 |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 549 mm |
| Dybde (med stativ) | 190 mm |
| Højde (med stativ) | 521 mm |
| Vægt (med stativ) | 6 kg |
| Bredde (uden stativ) | 549 mm |
| Dybde (uden stativ) | 625 mm |
| Højde (uden stativ) | 346 mm |
| Vægt (uden stativ) | 4,3 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 761 mm |
| Pakkedybde | 479 mm |
| Pakkehøjde | 152 mm |
| Pakkevægt | 9,7 kg |
| Pakketype | Kasse |
Emballage indhold
| Stativ inkluderet | Ja |
Andre funktioner
| Certificering | TÜV Flicker-free TÜV Low Blue Light VESA DisplayHDR 600 Calman Ready |