ASUS BE248QF skærm - LED baglys - 24.1" - IPS - 5ms
WUXGA 1920x1200 ved 100Hz
Rengøringsspray til skærmen
=
Før
1.922,-
DKK
SPAR
30,-
DKK
1.892,-
DKK
(1.513,60 ekskl. moms)
Display
| Skærm diagonal | 61,2 cm (24.1") |
| Skærmopløsning | 1920 x 1200 pixel |
| HD-type | WUXGA |
| Naturligt aspektforhold | 16:10 |
| Skærmteknologi | LED |
| Paneltype | IPS |
| LED-baggrundsbelysning | Ja |
| Berøringsskærm | Ingen |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 350 cd/m² |
| Responstid | 5 ms |
| Målingstype af responstid | GTG (Gray to Gray) |
| Antirefleksskærm | Ja |
| Skærm form | Flad |
| Kontrastforhold (typisk) | 1500:1 |
| Kontrastforhold (dynamisk) | 3000:1 |
| Maksimal opdateringshastighed | 100 Hz |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Vis antal farver | 16.7 millioner farver |
| Pixel pitch | 0,27 x 0,27 mm |
| Synlig størrelse, horisontal | 51,8 cm |
| Synlig størrelse, vertikal | 32,4 cm |
| Digital horisontal frekvens | 30 - 130 kHz |
| Digital vertikal frekvens | 50 - 100 Hz |
| High Dynamic Range (HDR) understøttet | Ja |
| HDR-teknologi (High Dynamic Range) | High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| Standard for farveskala | sRGB |
| Farveområde | 100% |
| sRGB-dækning (typisk) | 100% |
Præstation
| NVIDIA G-SYNC | Ingen |
| AMD FreeSync | Ingen |
| Understøttelse af VESA Adaptive Sync | Ja |
| Flimmerfri teknologi | Ja |
| Lav Blue Light teknologi | Ja |
Multimedie
| Antal højttalere | 2 |
| Udgangseffekt (RMS) | 4 W |
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| Indbygget kamera | Ingen |
Design
| Markedspositionering | Forretning |
| Produktfarve | Sort |
| Aftageligt stativ | Ja |
| Farve | Sort |
Porte & Grænseflader
| Indbygget USB-hub | Ja |
| Antal USB type-A downstream-porte | 4 |
| Antal VGA-porte (D-sub) | 1 |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| HDMI-version | 1.4 |
| Antal DisplayPorts | 1 |
| DisplayPort-version | 1.4 |
| Udgang til hovedtelefoner | Ja |
| Pc lydindgang | Ja |
| HDCP | Ja |
Ergonomisk
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 100 x 100 mm |
| Kan monteres på væggen | Ja |
| Slot til kabellås | Ja |
| Kabellåseslids type | Kensington |
| Højdejustering | Ja |
| Justerbar højde (maks.) | 13 cm |
| Akse | Ja |
| Pivot vinkel | -90 - 90° |
| Drejelig | Ja |
| Drejevinkel område | -180 - 180° |
| Hældningsindstilling | Ja |
| Hældningsvinkelområde | -5 - 35° |
Strømstyring
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | C |
| Energieffektivitetsklasse (HDR) | D |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 10 kWh |
| Energiforbrug (HDR) pr. 1000 timer | 14 kWh |
| Strømforbrug (typisk) | 11,03 W |
| Strømforbrug (standby) | 0,5 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0,3 W |
| Strømforbrug (strømbesparelse) | 0,5 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Strømforsyningstype | Intern |
| Energieffektivitetsskala | A til G |
| Kode for europæisk produktregister for energimærkning (EPREL) | 2119890 |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 531,8 mm |
| Dybde (med stativ) | 212,2 mm |
| Højde (med stativ) | 473,1 mm |
| Vægt (med stativ) | 5,5 kg |
| Bredde (uden stativ) | 531,8 mm |
| Dybde (uden stativ) | 211,2 mm |
| Højde (uden stativ) | 473,1 mm |
| Vægt (uden stativ) | 3,75 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 610 mm |
| Pakkedybde | 140 mm |
| Pakkehøjde | 414 mm |
| Pakkevægt | 8,2 kg |
| Pakketype | Kasse |
Emballage indhold
| Stativ inkluderet | Ja |