HyperX FlipCast
USB/XLR Dynamic Microphone (Black)
Mikrofon
| Mikrofon sensitivitet | -10 dB |
| Mikrofon frekvens | 20 - 20000 Hz |
| Mikrofon total harmonisk forvrængning (THD) | 0,05% |
| Type | Dynamisk mikrofon |
| Mikrofonindgangsimpedans | 1 ohm (Ω) |
| Prøvetagningshastighed | 192 kHz |
| Mikrofonretningstype | Kardioid |
Porte & Grænseflader
| Forbindelsesteknologi | Ledningsført |
| Enhedsgrænseflade | XLR/USB |
| USB-stik type | USB Type-C |
| USB-port | Ja |
Præstation
| Produktfarve | Sort |
| Monteringstype | Bord |
| Kabellængde | 3 m |
| Oprindelsesland | Kina |
Strømstyring
| Strømkilde | USB |
| Driftsspænding | 5 V |
| Strømforbrug | 350 mA |
Vægt & størrelser
| Mikrofon vægt | 575 g |
Emballage indhold
| Mikrofonstødmontering inkluderet | Ja |
| Kabler inkluderet | USB Type-C til USB Type-C |
| Desktop beslag | Ja |
| Emballageindhold | USB-C to USB-C cable, USB-C to USB-A Adapter, 3/8 Inches to 5/8 Inches Adapter, QSG. |
Logistik data
| UNSPSC-kode | 52161520 |
Tekniske detaljer
| Garantiperiode | 2 År |