BrightSign XT1145
digital signage afspiller
Funktioner
| Produktfarve | Sort, Lilla |
| Maksimal billedopløsning | 7680 x 4360 pixel |
| Understøttede videoformater | AV1, AVI, H.264, H.265, HEVC, M-JPEG, M2P, MJPG, MKV, MOV, MP4, MPEG, MPEG1, MPEG2, MPG, PS, TS, VP9, WEBM |
| Understøttede billedformater | BMP, JPEG, PNG |
| Understøttede lydformater | AAC, MP2, MP3, WAV |
Display
| Indbygget skærm | Nej |
Lagring
| Indbygget kortlæser | Ja |
| Kompatible hukommelseskort | MicroSD (TransFlash) |
Video
| HD-type | 8K Ultra HD |
| Billedhastighed | 60 fps |
| HDR-teknologi (High Dynamic Range) | High Dynamic Range 10 (HDR10), Hybrid Log-Gamma (HLG) |
| High Dynamic Range (HDR) understøttet | Ja |
Porte & Grænseflader
| Antal HDMI-porte | 3 |
| HDCP | Ja |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | Ja |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | Ja |
| Udgange til hovedtelefoner | Ja |
| IR-indgangsporte | Ja |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,100,1000 Mbit/s |
Ergonomisk
| LED-indikatorer | Ja |
Vægt & størrelser
| Bredde | 238.62 mm |
| Dybde | 185.9 mm |
| Højde | 19.19 mm |
| Vægt | 680 g |
Emballeringsdata
| Pakkevægt | 1.41 kg |