Ricoh fi-8290
dokumentscanner - desktopmodel - USB 3.2 Gen 1, Gigabit LAN
Scanning
| Maksimal scanningsstørrelse | 216 x 355,6 mm |
| Optisk scanningsopløsning | 600 x 600 dpi |
| Duplex scanning | Ja |
| ADF-scanningshastighed (sort/hvid, A4) | 90 sider pr. minut |
| Sort/hvid scanning farvetilstande | Gråtone, Monokrom |
Design
| Scanner type | ADF + manuel indføringsscanner |
| Produktfarve | Sort, Grå |
| Kontroltype | Knapper |
| Indbygget skærm | Ja |
Præstation
| Sensortype | Dual CIS/CCD |
| Lyskilde | LED |
| Scan filformater | JPEG, PDF, PNG, TIFF |
| Scan drivere | ISIS, TWAIN |
| Scanner smarte softwarefunktioner | Registrering af blanke sider |
Input kapacitet
| Automatisk dokumentføder (ADF) indgangskapacitet | 100 ark |
Papirhåndtering
| Scanning af understøttede medietyper | Visitkort, Post Card(JPN) |
| Maksimal ISO A-serie papirstørrelse | A4 |
| ISO B-serie, størrelser (B0...B9) | B5, B6 |
| ISO A-serie, størrelser (A0...A9) | A4, A5, A6 |
| Kompatible med ID-kort (ISO/IEC 7810) | Ja |
| Juridisk | Ja |
| Papirformat | Ja |
| Kort, tykkelse (maks.) | 1,4 mm |
| Medievægt på papirbakke | 20 - 465 g/m² |
Porte & Grænseflader
| USB-port | Ja |
| USB version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| USB-stik type | USB Type-B |
| Sokkel stiktype | C5 |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
Strømstyring
| Strømforbrug (typisk) | 30 W |
| Strømforsyningstype | Vekselstrøm |
| Strømforbrug (standby) | 0,2 W |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
| Dvaletilstand | Ja |
| Indgangsspænding | 100 - 240 V |
Vægt & størrelser
| Bredde | 577 mm |
| Dybde | 234 mm |
| Højde | 300 mm |
| Vægt | 8,8 kg |
Emballeringsdata
| Antal pr. pakke | 1 stk |
| Pakkebredde | 500 mm |
| Pakkedybde | 700 mm |
| Pakkehøjde | 375 mm |
| Pakkevægt | 13 kg |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm |
| AC-adapter inkluderet | Ja |
Bæredygtighed
| Bæredygtighedscertifikater | ENERGY STAR |
Andre funktioner
| Compliance-certifikater | RoHS |
Logistik data
| Oprindelsesland | Indonesien |
| 3 | 2,4 kg; 0 g; 0 g |
| Antal pr. palle (luft) | 12 stk |
| Folie pakkevægt | 15 g |
| Antal pr. palle (hav) | 20 stk |
| Vægt af plastemballage | 15 g |
| Pallens bruttobredde | 102 cm |
| Emballagevægt af polystyren (EPS/EPP) | 200 g |
| Pallens bruttolængde | 140 cm |
| Pallehøjde (luft) | 124,5 cm |
| Pallehøjde (hav) | 199,5 cm |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 8471607000 |
| Glass packaging weight | 0 g |
| Vægt af papemballage | 1,2 kg |