Avision AN360W
dokumentscanner - desktopmodel - USB 3.0, Gigabit LAN, Wi-Fi(n), USB 2.0 (Host)
Scanning
| Maksimal scanningsstørrelse | 216 x 356 mm |
| Optisk scanningsopløsning | 600 x 600 dpi |
| Farvescanning | Ja |
| Duplex scanning | Ja |
| Input farvedybde | 48 Bit |
| Output farvedybde | 24 Bit |
| Input gråtoneskala dybde | 16 Bit |
| Output gråtoneskala dybde | 8 Bit |
| ADF-scanningshastighed (sort/hvid, A4) | 60 sider pr. minut |
| ADF-scanningshastighed (farve, A4) | 60 sider pr. minut |
| Duplex ADF-scanningshastighed (sort/hvid, A4) | 120 ipm |
| Duplex ADF-scanningshastighed (farve, A4) | 120 ipm |
Design
| Scanner type | ADF-scanner |
| Produktfarve | Sort |
| Skærm | LCD |
| Skærm diagonal | 20,3 cm (8") |
| Berøringsskærm | Ja |
| Kontroltype | Knapper, Berøring |
| Indbygget skærm | Ja |
Præstation
| Sensortype | CIS |
| Lyskilde | LED |
| Scan filformater | BMP, DOC, DOCS, GIF, HTML, JPEG, OCR, PDF, PNG, PPT, PPTX, RTF, TIFF, TXT, XLS, XLSX |
| Daglig driftscyklus (maks.) | 6000 Sider |
| Scan til | CIFS, Cloud, E-mail, FTP, Udskriv, USB |
| Ultrasonisk registrering af dobbeltark | Ja |
| Scan drivere | TWAIN |
| Knapfunktioner | Fra, Tændt |
| Scannerfejl detektion | Ja |
| Ultrasonic sensor | Ja |
| Scanning støjniveau | 55 dB |
| Intern hukommelse | 512 MB |
| RAM kapacitet | 2 GB |
Input kapacitet
| Automatisk dokumentføder (ADF) indgangskapacitet | 100 ark |
Papirhåndtering
| Scanning af understøttede medietyper | Visitkort, Kortlager, Plastkort |
| Lang papirtilstand | Ja |
| Multi feed detektion | Ja |
| Maksimal ISO A-serie papirstørrelse | A4 |
| Juridisk | Ja |
| Medietykkelse (min.) | 1,25 mm |
| Automatisk dokumentføder (ADF) medievægt | 27 - 413 g/m² |
| Maksimal skanningsbredde | 24,2 cm |
| Maksimal scaningslængde | 6 m |
| Maksimalt scanningsområde (ADF) | 216 x 356 mm |
| Mindste scanningsområde (ADF) | 50 x 50 mm |
Porte & Grænseflader
| USB-port | Ja |
| USB version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
Netværk
| Wi-Fi | Ja |
| Wi-Fi-standarder | 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Ethernet LAN | Ja |
Strømstyring
| Strømforbrug (typisk) | 36 W |
| Strømforsyningstype | Vekselstrøm |
| Strømforbrug (slukket) | 0,12 W |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
| Dvaletilstand | Ja |
| Indgangsspænding | 100 - 240 V |
| Strømforbrug (dvale) | 2,1 W |
| Udgangsstrøm | 2 A |
| Udgangsspænding | 24 V |
| Automatisk slukning | Ja |
Vægt & størrelser
| Bredde | 316 mm |
| Dybde | 675 mm |
| Højde | 254 mm |
| Vægt | 4,2 kg |
| Sammenfoldet, bredde | 31,6 cm |
| Sammenfoldet, dybde | 20,7 cm |
| Sammenfoldet, højde | 17,8 cm |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm, USB |
Bæredygtighed
| Bæredygtighedscertifikater | ENERGY STAR |
Systemkrav
| Understøttede Windows-operativsystemer | Windows 10, Windows 7, Windows 8, Windows 8.1 |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 10 - 35 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 85% |