HP 301XL
Højtydende - farve (cyan, magenta, gul) - original - blækpatron
Funktioner
| Farveblæktype | Farvebaseret blæk |
| Udskrivningsteknologi | Inkjet print |
| BCP-boblegrafikfarve | Trefarvet |
| Kapabilitet | HP 301-blækpatroner fungerer sammen med: HP DeskJet 2540 |
| Antal pr. pakke | 1 stk |
| Antal farve blækpatroner | 1 |
| Farve blæk volumen | 6 ml |
| Farve blæk sidekapacitet | 300 Sider |
| Type | Original |
| Blæk type | Farvebaseret blæk |
| Patron kapacitet | Højt (XL) udbytte |
| Udskrivning af farver | Blå, Magenta, Gul |
| Mærke kompatibilitet | HP |
| OEM-kode | 301XL |
| Skrivehoved skår | 1,42 cm (0.56") |
| Mængde pr. kasse | 1 stk |
| Oprindelsesland | Malaysia |
| Farve | Ja |
| Samlet mængde genbrugsmaterialer brugt til fremstilling af | 60% |
| HP segment | Enterprise |
Driftsbetingelser
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 20 - 80% |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 60 °C |
| Driftstemperatur (T-T) | 15 - 32 °C |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 20 - 80% |
Vægt & størrelser
| Bredde | 113 mm |
| Dybde | 37 mm |
| Højde | 115 mm |
| Vægt | 30 g |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 113 mm |
| Pakkedybde | 37 mm |
| Pakkehøjde | 115 mm |
| Pakkevægt | 50 g |
Andre funktioner
| Kun detail | N |
| UNSPSC-kode | 44103105 |
| Print hoved dyser | 612 |
| Tom vægt | 32 g |
| Blækpatron volumen (metrisk) | 6 ml |
Tekniske detaljer
| Kassens indhold | Blækpatron |
| Andre EU-fareangivelser | EUH208: Contains sensitizing substance. May produce an allergic reaction |
Logistik data
| Palle dimensioner (BxDxH) | 1200 x 800 x 1164 mm |
| Produkter pr. palle | 1920 stk |
| Hovedkasser pr. palle (udvendigt) | 32 stk |
| Lag pr. palle | 4 stk |
| Hovedkasser pr. pallelag (udvendigt) | 9 stk |
| Pallens bruttovægt | 133,9 kg |
| Produkter pr. hovedkasse (udvendigt) | 60 stk |
| Hovedkassens bruttovægt (udvendigt) | 4,05 kg |
| Større yderkarton bruttovægt | 3,56 kg |
| Master (outer) case gross weight (imperial) | 4,05 kg (8.92 Pund) |
| Produkter pr. større yderkarton | 60 stk |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 84439990 |