iiyama Interaktiv skærm
85.6" - 40 touchpunkter - 2x HDMI - Android 14
Tynd Klient
| Intern hukommelse | 8000 MB |
Porte & Grænseflader
| OPS modul slot | Ja |
| Antal HDMI-porte | 2 |
| HDMI-version | 2,0 |
| Antal DisplayPorts | 1 |
| DisplayPort-version | 1,2 |
| USB-stik type | 1 |
| USB strømforsyning | 100 W |
| Mikrofonindgang | Ja |
| RS-232-porte | 1 |
| Antal HDMI-udgangsporte | 1 |
| S/PDIF-udgang | Ja |
| Tilslutning af hovedtelefoner | 3,5 mm |
| Antal USB type-C-porte | 4 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A hub porte | 2 |
| Antal USB Type-C opstrømsporte | 2 |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 2 |
| Grænseflade | USB |
Vægt & størrelser
| Facet bredde (øverste) | 16,5 mm |
| Facet bredde (side) | 16,5 mm |
| Facet bredde (bund) | 41 mm |
| Bredde | 1955,6 mm |
| Højde | 1174,3 mm |
| Dybde | 87,1 mm |
| Vægt | 68,0 kg |
| Vægt (med stativ) | 82,7 kg |
Funktioner
| Lystransmission | 88% |
| stylus, finger, glove (Passive pen, Opaque objects); 24/7 |
Design
| Frontkantfarve | Sort |
| Glas tykkelse | 3,2 mm |
| Anti-bakterial lag | Ja |
| Husmateriale | Metal |
Præstation
| Optisk binding | Ja |
| 32 | |
| Sensor for omgivende lys | Ambient light, NFC Reader, PIR Motion, Pen Pick-up |
| Indbygget kortlæser | Ja |
| Flimmerfri teknologi | Ja |
| Blåt lysfilter | Ja |
Andre funktioner
| Understøttet placering | Vandret |
| Indbygget processer | RK3576 |
| Årligt energiforbrug | 261 kWh |
Computersystem
| Processorkerner | 8 |
| Processor arkitektur | Octa-core A72*4 + A53*4 |
| Grafikadapter | Mali G52 |
| Maksimal intern hukommelse | 128 GB |
| Operativsystem installeret | Android 14 |
Ovn
| ECO-tilstand | Ja |
Ergonomisk
| Billede-i-billede | Ja |
| OSD-sprog | Engelsk, Tysk, Fransk, Spansk, Italiensk, Russisk, Tjekkisk, Hollandsk, Polsk, Katalansk, Svensk, Finsk, Dansk, Norsk |
| Panel montering grænseflade | 800 x 600 mm |
| Certificering | CB, CE, TÜV-Bauart, EAC, RoHS support, ErP, WEEE, EPEAT, REACH (RoHS) |
Lyd
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
Multimedie
| Antal højttalere | 3 |
| Udgangseffekt (RMS) | 60 W |
| Indbygget mikrofon | 8 |
Netværk
| Ethernet LAN-datahastigheder | 1000 Mbit/s |
| Wi-Fi | Ja |
| Wi-Fi-standarder | Wi-Fi 6E |
| Bluetooth-version | 5,0 |
Strømstyring
| Strømforsyningstype | Intern |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100-240 V |
| Strømforbrug (typisk) | 300 W |
| Strømforbrug (standby) | 0,5 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0,3 W |
| Strømforbrug (maks.) | 261 W |
| Energieffektivitetsskala | G |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 60 °C |
Bæredygtighed
| Bæredygtighedscertifikater | Bronze |
| Compliance-certifikater | Lead |
Display
| Skærm diagonal | 217,4 cm (85,6 in) |
| Skærm diagonal (metrisk) | 217,4 cm |
| Skærmteknologi | IPS |
| Synlig diagonal skærmstørrelse | 217 cm |
| Skærmopløsning | 3840 x 2160 pixel |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Skærmens lysstyrke | 550 cd/m² |
| Kontrastforhold (typisk) | 1200:1 |
| Kontrastforhold (dynamisk) | 5000:1 |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Vis antal farver | 1,07 milliarder farver 10bit (8bit + Hi-FRC) |
| Horisontal scanningsområde | 30 - 135 kHz |
| Arbejdsområde | 1895 x 74,6 mm |
| Pixel pitch | 0,493 x 0,493 mm |
| Overfladehårdhed | Mhos 7 |
| Refleksfri overflade | Ja |
| Blank skærm | Ja |
| Berøringsskærmstype | DeepContrast-IR++ |
| Antal simultane touchpunkter | 40 |
| Responstid | 5 ms |
| Nøjagtighed touch | +/- 1 mm |
| Håndfladeafvisning | Ja |
| Skærm glas type | Anti-Glare glass with Anti-Gloss treatment, Anti-Bacterial coating, Ultra Smooth writing, Optical Bonding |