Siemens EQ.6 plus s400 TE654319RW
automatisk kaffemaskine med mælkeskummer - 15 bar - safirsort metallisk
Præstation
| Kaffemaskine type | Fuld-auto |
| Beholder til brygget kaffe | Kop |
| Maksimalt driftstryk | 15 bar |
| Indbygget kværn | Ja |
| Justerbare indstillinger for kværn | Ja |
| Kaffebønner volumen | 300 g |
| Justerbar kaffestyrke | Ja |
| Antal indstillinger for kaffestyrke | 2 |
| Indbygget mælkeskummer | Ja |
| Mælketank | Ja |
| Justerbar mælkemængde | Ja |
| Antal tude | 2 |
| Varmtvandsystem | Ja |
| Justerbar temperatur | Ja |
| Antal temperaturindstillinger | 3 |
| Damprør | Ja |
| Hurtig varme | Ja |
| Vandfilter | Ja |
| Placering af apparat | Bordplade |
| Vandhårhedsvælger | Ja |
| Produkttype | Espressomaskine |
| Justerbare vandmængde | Ja |
| Vandtank volumen | 1,7 L |
| Programmerbar | Ja |
| Kaffetype | Kaffebønner |
| Kalk rensefunktion | Ja |
| Automatisk anti-kalk | Ja |
| Selvrensende | Ja |
| Dele der tåler opvaskemaskine | Ja |
| Certificering | CE, Eurasian, Ukraine, VDE |
Madlavningsfunktioner & programmer
| Flere drikkevarer | Ja |
| Kaffebrygning | Ja |
| Fremstilling af Espresso | Ja |
| Fremstilling af Cappuccino | Ja |
| Fremstilling af Americano | Ja |
| Fremstilling af Ristretto | Ja |
| Fremstiling af Espresso Macchiato | Ja |
| Fremstilling af Latte Macchiato | Ja |
| Fremstillng af Caffe Crema | Ja |
| Fremstillng af varm mælk | Ja |
| Fremstilling af Flat White | Ja |
Ergonomisk
| Husmateriale | Plast |
| Kontroltype | Berøring |
| Indbygget skærm | Ja |
| Skærmtype | LED |
| Farveskærm | Ja |
| Vandmåler | Ja |
| Aftagelig vandtank | Ja |
| Produktfarve | Sort |
| Ledningsfri | Ingen |
| Ledningsopbevaring | Ja |
| Ledningslængde | 1 m |
| Tænd- og slukkontakt med lys | Ja |
| Indbygget lys | Ja |
| Indikatorlampe | Ja |
| Klar til trådløs | Ingen |
| Bluetooth | Ingen |
| Type af låg | Hængslet låg |
| Nem at rengøre | Ja |
| Nem at bruge | Ja |
| Kaffefilter | Ja |
| Klingende | Ja |
Strømstyring
| Strøm | 1500 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 220 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
| Automatisk slukning | Ja |
Vægt & størrelser
| Bredde | 301 mm |
| Dybde | 458 mm |
| Højde | 385 mm |
| Vægt | 9,7 kg |
Emballeringsdata
| Pakkedybde | 345 mm |
| Pakkehøjde | 510 mm |
| Pakkevægt | 430 g; 10900 kg |
Emballage indhold
| Brugervejledning | Ja |
Tekniske detaljer
| Automatisk kaffemaling | Ja |
Andre funktioner
| Dampfunktion | Ja |
| Kompatible produkter | TZ80001, TZ80002, TZ80004, TZ80009N |