Philips Series 800 EP0824
automatisk kaffemaskine med capuccinatore - 15 bar - mat sort
Præstation
| Kaffemaskine type | Fuld-auto |
| To kopper på én gang | Ja |
| Beholder til brygget kaffe | Kop |
| Volumen i kopper | 12 kopper |
| Maksimalt driftstryk | 15 bar |
| Indbygget kværn | Ja |
| Kværn type | Keramisk kværn |
| Justerbare indstillinger for kværn | Ja |
| Antal indstillinger for kværn | 12 |
| Kaffebønner volumen | 275 g |
| Beholder til formalet kaffe volumen | 12 kopper |
| Justerbar kaffestyrke | Ja |
| Antal indstillinger for kaffestyrke | 3 |
| Indbygget mælkeskummer | Ja |
| Mælke tilføjelsestype | Vejledning |
| Antal tude | 2 |
| Antal samtidige bryggekopper | 2 |
| Justerbar kaffetud højde | Ja |
| Justerbart højdeområde for kaffetud | 85 - 145 mm |
| Varmtvandsystem | Ja |
| Justerbar temperatur | Ja |
| Temperaturkontroltype | Elektronisk |
| Antal temperaturindstillinger | 3 |
| Hurtig varme | Ja |
| Placering af apparat | Bordplade |
| Vandfilter | Ingen |
| Produkttype | Espressomaskine |
| Vandtank volumen | 1,8 L |
| Kaffetype | Kaffebønner |
| Anti-skala system | Ja |
| Kalk rensefunktion | Ja |
| Automatisk anti-kalk | Ja |
| Selvrensende | Ja |
| Lysindikator for afkalkning | Ja |
| Afkalkningsfunktion | Ja |
| Filterkompatibilitet | AquaClean |
| Dele der tåler opvaskemaskine | Ja |
| Forbryg aroma kontrol | Ja |
| Oprindelsesland | Rumænien |
| Designland | Italien |
| Certificering | EN 50564:2011 |
Madlavningsfunktioner & programmer
| Flere drikkevarer | Ja |
| Antal programmer | 2 |
| Kaffebrygning | Ja |
| Fremstilling af Espresso | Ja |
| Fremstilling af Cappuccino | Ja |
| Fremstilling af Americano | Ja |
| Fremstilling af Lungo | Ja |
| Fremstillng af varm mælk | Ja |
Ergonomisk
| Husmateriale | Metal, Plast |
| Kontroltype | Berøring |
| Indbygget skærm | Ja |
| Skærmtype | TFT |
| Produktfarve | Sort |
| Aftagelig drypbakke | Ja |
| Standby-funktion | Ingen |
| Aftagelig brygnings-/infusionsenhed | Ja |
| Ledningslængde | 1 m |
| Wi-Fi | Ingen |
| Nem at bruge | Ja |
| Nem at rengøre | Ja |
| Kalk indikator | Ja |
Strømstyring
| Strøm | 1500 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 230 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 Hz |
| Energieffektivitetsklasse | A |
| Energibesparende tilstand | Ja |
| Strømforbrug (standby) | 0,2 W |
| Automatisk slukning | Ja |
| Automatisk slukning efter (maks.) | 30 min. |
Vægt & størrelser
| Bredde | 246 mm |
| Dybde | 433 mm |
| Højde | 371 mm |
| Vægt | 7,5 kg |
Emballeringsdata
| Antal pr. pakke | 1 stk |
| Pakkebredde | 287,5 mm |
| Pakkedybde | 491,5 mm |
| Pakkehøjde | 487 mm |
| Pakkevægt | 12,5 kg |
Emballage indhold
| Manual i genbrugspapir | Ja |
| Ske inkluderet | Ja |
Tekniske detaljer
| Farligt gods | Ingen |
| Garantiperiode | 2 År |
Andre funktioner
| Genanvendelige emballeringsmaterialer | 95% |