Philips Series 2200 EP2220
automatisk kaffemaskine med mælkeskummer - 15 bar - mat sort
Præstation
| Kaffemaskine type | Fuld-auto |
| To kopper på én gang | Ja |
| Beholder til brygget kaffe | Kop |
| Volumen i kopper | 2 kopper |
| Maksimalt driftstryk | 15 bar |
| Indbygget kværn | Ja |
| Kværn type | Keramisk kværn |
| Justerbare indstillinger for kværn | Ja |
| Antal indstillinger for kværn | 12 |
| Kaffebønner volumen | 275 g |
| Beholder til formalet kaffe volumen | 12 kopper |
| Justerbar kaffestyrke | Ja |
| Antal indstillinger for kaffestyrke | 3 |
| Indbygget mælkeskummer | Ja |
| Mælketank | Ja |
| Mælketank volumen | Nej |
| Antal tude | 2 |
| Justerbar kaffetud højde | Ja |
| Justerbart højdeområde for kaffetud | 75 - 145 mm |
| Varmtvandsystem | Ja |
| Dobbelt varmesystem | Ja |
| Antal temperaturindstillinger | 3 |
| Hurtig varme | Ja |
| Forvarmefunktion | Ja |
| Holde varm funktion | Nej |
| Kopvarmer | Nej |
| Skyllefunktion | Ja |
| Vandfilter | Ja |
| Placering af apparat | Bordplade |
| Vandhårhedsvælger | Ja |
| Produkttype | Espressomaskine |
| Justerbare vandmængde | Ja |
| Automatisk flow stop | Ja |
| Programmerbar | Ja |
| Vandtank volumen | 1,8 L |
| Kaffetype | Kaffebønner |
| Kalk rensefunktion | Ja |
| Selvrensende | Ja |
| Program til rengøring af mælkesystemet | Nej |
| Forbryg aroma kontrol | Ja |
| Dele der tåler opvaskemaskine | Ja |
| Filterkompatibilitet | AquaClean |
| Oprindelsesland | Kina, Rumænien |
| Certificering | EN 50564:2011 |
Madlavningsfunktioner & programmer
| Flere drikkevarer | Ja |
| Antal programmer | 2 |
| Kaffebrygning | Ja |
| Fremstilling af Espresso | Ja |
| Fremstilling af Cappuccino | Nej |
Ergonomisk
| Husmateriale | Metal, Plast |
| Kontroltype | Berøring |
| Indbygget skærm | Ja |
| Skærmtype | TFT |
| Berøringsskærm | Ja |
| Timer | Ja |
| Beholder til brugte kapsler volumen | 12 stk |
| Vandmåler | Ja |
| Synligt vandniveau | Ja |
| Tomme tankdetektor | Ja |
| Aftagelig vandtank | Ja |
| Vandstandsindikator for drypbakke | Ja |
| Aftagelig drypbakke | Ja |
| Standby-funktion | Nej |
| Dryp/tud justering | Lodret |
| Aftagelig brygnings-/infusionsenhed | Ja |
| Ledningslængde | Ja |
| Wi-Fi | Nej |
| Bluetooth | Nej |
| Nem at rengøre | Ja |
| Nem at bruge | Ja |
| Aftagelig bønnetragt | Nej |
Strømstyring
| Strøm | 1500 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 230 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 Hz |
| Energieffektivitetsklasse | A |
| Strømforbrug (maks.) | 1500 W |
| Strømforbrug (standby) | 0,2 W |
| Automatisk slukning | Ja |
| Automatisk slukning efter (maks.) | 30 min. |
Vægt & størrelser
| Bredde | 246 mm |
| Dybde | 433 mm |
| Højde | 371 mm |
| Vægt | 7,5 kg |
Emballeringsdata
| Antal pr. pakke | Ja |
| Pakkebredde | 287,5 mm |
| Pakkedybde | 491,5 mm |
| Pakkehøjde | 487 mm |
| Pakkevægt | 12,3 kg; 12,3 kg |
Emballage indhold
| Brugervejledning | Ja |
| Kaffekapsel inkluderet | Nej |
| Kaffepude inkluderet | Nej |
| Ske inkluderet | Ja |
| Brugervejledning genbrugspapir | Ja |
Specifikke funktioner for mærket
| Brandspecifikke teknologier | Coffee Boost Technology, Crema Plus Technology, Intensity Select |
Tekniske detaljer
| Maksimal skål højde | 15 cm |
| Aftagelig bryggeenhed | Ja |
| Automatisk kaffemaling | Ja |
| Automatisk skylning og guidet afkalkning | Ja |
| Farligt gods | Nej |
| Garantiperiode | 2 År |
| Indbygget kaffestamper | Ja |
Andre funktioner
| Fuldautomatisk | Kaffe & Mælk |
| Tilbehør, der tåler opvaskemaskine | Ja |
| Type | Kaffe/espresso |
| Farve | Ja |
| Tilbehør inkluderet | 4 |
| Antal kopper | 2 stk |
| Packaging recyclability rate | 95% |
| Pumpe, tryk | 15 bar |
| Filter | Ja |
| Produktionsland | Italien |
| Dyse til varmt vand/damp | Nej |