Siemens TQ 515D09 EQ.500 Piano black
Præstation
| Kaffemaskine type | Fuld-auto |
| Beholder til brygget kaffe | Kop |
| Volumen i kopper | 2 kopper |
| Maksimalt driftstryk | 15 bar |
| Indbygget kværn | Ja |
| Kværn type | Keramisk kværn |
| Justerbare indstillinger for kværn | Ja |
| Antal indstillinger for kværn | 6 |
| Kaffebønner volumen | 270 g |
| Justerbar kaffestyrke | Ja |
| Mælketank volumen | 0,7 L |
| Varmtvandsystem | Ja |
| Placering af apparat | Bordplade |
| Produkttype | Espressomaskine |
| Vandtank volumen | 1,9 L |
| Kaffetype | Kaffebønner |
| Kalk rensefunktion | Ja |
| Program til rengøring af mælkesystemet | Ja |
| Dele der tåler opvaskemaskine | Ja |
Madlavningsfunktioner & programmer
| Mængde af forskellige drikkevarer | 10 |
| Fremstilling af Espresso | Ja |
| Fremstilling af Cappuccino | Ja |
| Fremstilling af Americano | Ja |
| Fremstiling af Espresso Macchiato | Ja |
| Fremstilling af Latte Macchiato | Ja |
| Fremstillng af Caffe Crema | Ja |
| Fremstilling af Flat White | Ja |
Ergonomisk
| Kontroltype | Berøring |
| Indbygget skærm | Ja |
| Skærmtype | TFT |
| Produktfarve | Sort |
| Ledningslængde | 1 m |
Strømstyring
| Tilsluttet belastning | 1500 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 220-240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 Hz |
Vægt & størrelser
| Bredde | 318 mm |
| Dybde | 448 mm |
| Højde | 373 mm |
| Vægt | 8,7 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 345 mm |
| Pakkedybde | 425 mm |
| Pakkehøjde | 510 mm |
| Pakkevægt | 9,8 kg |