Siemens iQ300 ED611BS16E induktions kogeplade
60 cm - sort - keramik - rammeløs
Producent: Siemens
Produkt nr: ED611BS16E
EAN: 4242003945872
Varenummer: F24924301
billigst-pricerunner
Producent: Siemens
Produkt nr: ED611BS16E
EAN: 4242003945872
Varenummer: F24924301
På lager hos leverandør - leveringstid: 4-8 hverdage
(7.408,80 ekskl. moms)
Produkt nr: ED611BS16E
Gratis fragt
(Gælder op til 20 kg)
Læs mere her
Fremragende madlavning med Siemens iQ300 induktionskogeplade!
Design
Antal elektriske kogeplader 4 zone(s)
Blus/kogeplade zone 1 type Stor
Blus/kogeplade zone 1 strøm 2200 W
Kogezone 1 boost 3700 W
Blus/kogeplade zone 1 strømkilde Elektrisk
Kogezone 1 form Rektangulær
Blus/kogeplade zone 1 position Venstre front
Kogezone 1 størrelse (B x D) 190 x 210 mm
Blus/kogeplade zone 2 type Stor
Kogezone 2 form Rektangulær
Blus/kogeplade zone 2 position Venstre bagende
Blus/kogeplade zone 2 strømkilde Elektrisk
Kogezone 2 størrelse (B x D) 190 x 210 mm
Blus/kogeplade zone 2 strøm 2200 W
Kogezone 2 boost 3700 W
Blus/kogeplade zone 3 type Mellem
Blus/kogeplade zone 3 strømkilde Elektrisk
Kogezone 3 form Rektangulær
Blus/kogeplade zone 3 position Højre bagende
Blus/kogeplade zone 3 diameter 145 mm
Kogezone 3 boost 2200 W
Blus/kogeplade zone 3 strøm 1400 W
Blus/kogeplade zone 4 type Stor
Kogezone 4 form Rektangulær
Blus/kogeplade zone 4 diameter 210 mm
Blus/kogeplade zone 4 strømkilde Elektrisk
Blus/kogeplade zone 4 position Højre forside
Kogezone 4 boost 3700 W
Blus/kogeplade zone 4 strøm 2200 W
Kombi zone Ja
Produktfarve Sort
Placering af apparat Indbygget
Ovnbredde størrelse 60 cm
Komfurtype Zone induktionskogeplade
Overfladetype Keramisk
Antal kogeplader / madlavningsområde 4 zone(s)
Rammetype Rammeløs
Præstation
Boost funktion Ja
Antal effektniveauer 17
Ergonomisk
Kontroltype Berøring
Kontrolposition Top forside
Indbygget skærm Ja
Timer Ja
Timer type Digital
Restvarmeindikator Ja
Børnesikring Ja
Automatisk slukning Ja
Nem at rengøre Ja
Emhætte
Maksimal ekstraktionseffekt 622 m³/t
Støjniveau 69 dB
Ventilatorens støjniveau (min.) 61 dB
Ventilatorens støjniveau (maks.) 69 dB
Støjniveau (intensiv hastighed) 74 dB
Energieffektivitetsklasse (udsugning) A+++
Væske - dynamisk effektivitetsklasse A
Fedt - filtrering effektivitetsklasse B
Årligt energiforbrug 61,8 kWh
Indbygget hætte Ja
Hydraulisk effektivitet 28,1
Fedtningsfiltrerings-effektivitet (GFE) 94%
Strømstyring
Tilsluttet belastning (elektrisk) 7400 W
Vekselstrømsindgangsfrekvens 50 - 60 Hz
Vekselstrømsindgangsspænding 220 - 240 V
Strøm 16 A
Strømforbrug (standby) 0,17 W
Energieffektivitetsklasse B
Strømstiktype Intet stik
Tænd-/slukkontakt Ja
Vægt & størrelser
Bredde 592 mm
Dybde 522 mm
Højde 223 mm
Ledningslængde 1,1 m
Installationsrum bredde 56 cm
Installationsrum dybde 49 cm
Installationsrum højde 22,3 cm
Emballeringsdata
Pakkebredde 697 mm
Pakkedybde 672 mm
Pakkehøjde 431 mm