Philips Lois Naświetlacz LED 30W |3200lm |3000K |IP65 |Czarny
Design
| Husmateriale | Metal |
| Type | Udendørs vægbelysning |
| Produktfarve | Sort |
| Kode for international beskyttelse (IP) | IP65 |
| Beskyttelsesklasse | I |
| Egnede til udendørs arealer | Have, Terrasse |
| Passende til rumtype | Have, Terrasse |
| Udskiftelig lyskilde | Ingen |
| Beskyttelsesfunktioner | Vandtæt, Rustbestandig, Støvresistent |
| Belysningsstil | Midlertidig |
Lamper
| Pasform/dække type | Ikke-udskiftelig pære(r) |
| Pære(r) inkluderet | Ja |
| Lampetype | LED |
| Pæreeffekt | 30 W |
| Pære levetid | 15000 t |
| Farvetemperatur (min.) | 3000 K |
| Farvetemperatur (maks.) | 3000 K |
| Farve-gengivelse (CRI) | 80 |
| Lyskildeteknologi | LED |
| Komfort for øjnene | Ingen |
| Samlet lysstrøm | 3200 lm |
Ergonomisk
| Dæmpbar | Ingen |
Strømstyring
| Strømkilde type | Vekselstrøm |
| Indgangsspænding | 220-240 V |
| Energieffektivitetsklasse | F |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 220-240 V |
Vægt & størrelser
| Bredde | 30 mm |
| Dybde | 160 mm |
| Længde | 160 mm |
| Højde | 150 mm |
| Vægt | 355 g |
Emballeringsdata
| Antal pr. pakke | 1 stk |
| Pakkebredde | 142 mm |
| Pakkedybde | 37 mm |
| Pakkehøjde | 166 mm |
| Pakkevægt | 370 g |
| Pakke nettovægt | 350 g |
| Pakkens bruttovægt | 370 g |
Emballage indhold
| Centralt element | Ingen |
Andre funktioner
| Anordning dæmpbar | Ingen |
| Lysstråler i to retninger | Ingen |
| Vandafvisende | Ja |
| Included bulb energy efficiency class (old) | F |
| LED-modulgaranti | 5 År |
| Justerbart spothoved | Ja |
| EAN/UPC/GTIN (emballage) | 8720169365100 |
Tekniske detaljer
| Nettovægt | 355 g |