Schwaiger SOPA5400 solpanel 400 W Monokrystallinsk silicium
Producent: Schwaiger
Produkt nr: SOPA5400
EAN: 4004005043846
Varenummer: F24887670
billigst-pricerunner
Producent: Schwaiger
Produkt nr: SOPA5400
EAN: 4004005043846
Varenummer: F24887670
På lager hos leverandør - leveringstid: 4-8 hverdage
(2.019,20 ekskl. moms)
Produkt nr: SOPA5400
Gratis fragt
(Gælder op til 20 kg)
Læs mere her
Få mest ud af solens kraft med Schwaiger SOPA5400 solpanel!
Oplev fordelene ved bæredygtig energi med denne kraftfulde og effektive 400 W solpanel. Med dens avancerede monokrystallinske siliciumteknologi er dette solpanel designet til at maksimere solindfangning og energiproduktion.
Strømstyring
Vurderet effekt 400 W
Solcellepanel strøm 200 W
Spænding ved maksimal effekt (Vmp) 17.5 V
Strøm ved maksimal effekt (Imp) 11.43 A
Kortslutningsstrøm (Isc) 12.4 A
Spænding ved åben kredsløb (Voc) 21.5 V
Maksimal systemspænding 1000 V
MPP-strøm (NMOT) 15 A
Funktioner
Solarcelletype Monokrystallinsk silicium
Stiktype MC4
Produktfarve Sort
Husmateriale Hærdet glas
Billede Ja
Ramme, materiale Anodiseret aluminium
Kode for international beskyttelse (IP) IP67
Antal celler 36
Kabellængde 0.85 m
Driftsbetingelser
Driftstemperatur (T-T) -40 - 85 °C
Vægt & størrelser
Bredde 1025 mm
Dybde 35 mm
Højde 1025 mm