Produkt nr: IS1000HGDV
EAN: 0037332200020
Varenummer: F22848191
billigst-pricerunner
Eaton Tripp Lite Series Isolator Series Dual-Voltage 115/230V 1000W 60601-1 Medical-Grade Isolation Transformer, C14 Inlet, 8 C13 Outlets
Producent: Eaton
Produkt nr: IS1000HGDV
EAN: 0037332200020
Varenummer: F22848191
Ikke på lager, forventet levering ved bestilling 30/05-2026
(8.008,00 ekskl. moms)
Producent: Eaton
Produkt nr: IS1000HGDV
Gratis fragt
(Gælder op til 20 kg)
Læs mere her
Transformator til medicinsk brug med isolering
Med vores Eaton Tripp Lite Series isolator transformator kan du trygt stole på sikker strømforsyning til dine medicinske enheder. Denne 1000W transformer leveres med C14 indgang og 8 C13 udgange, hvilket gør den ideel til hospitalsmiljøer og medicinske faciliteter.
Funktioner
AC-indgangstype C20 forbinder
AC stikkontakt typer C13
AC udgange, antal 8 AC stikkontakt(er)
Vekselstrømsindgangsspænding 115 - 230 V
Vekselstrømsindgangsfrekvens 50 - 60 Hz
Indgående strøm (maks.) 10 A
Beskyttelse, kortslutning Ja
Husets farve Hvid
Load-kapacitet 1000 VA
Driftsbetingelser
Driftstemperatur (T-T) 0 - 40 °C
Opbevaringstemperatur (T-T) -15 - 50 °C
Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) 5 - 95%
Driftshøjde 0 - 3000 m
Vægt & størrelser
Bredde 249,9 mm
Dybde 300 mm
Højde 130,3 mm
Vægt 13,7 kg
Pakkebredde 380 mm
Pakkedybde 435,1 mm
Pakkehøjde 260,1 mm
Pakkevægt 14,7 kg
Logistik data
Produkter pr. hovedkasse (udvendigt) Ja
Hovedkassen højde (udvendigt) 260,1 mm
Oprindelsesland Taiwan
Hovedkassens bredde (udvendigt) 380 mm
Hovedkassens længde (udvendigt) 435,1 mm