APC STS30
Strømstyring
| Indgående driftsspænding (min.) | 380 V |
| Indgående driftsspænding (maks.) | 415 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
| Indgangsstrøm | 30 A |
| Udgangs driftsspænding (min.) | 247 V |
| Udgangs driftsspænding (maks.) | 498 V |
Præstation
| Strømbeskyttelsesfunktioner | Højspænding, Overbelastning |
| LED-indikatorer | Strøm |
Design
| Produktfarve | Grå |
| Skærm | LCD |
| Sikkerhed | IEC 60950 |
| Elektromagnetisk kompatibilitet | IEC /EN 61000-6-2 |
| Certificering | IEC 60439-1, IEC 60439-3 for PDU, IEC / EN 61000-4-2, level 4, IEC / EN 61000-4-3, level 3, IEC / EN 61000-4-4, level 4, IEC / EN 61000-4-5, level 4 |
Porte & Grænseflader
| RS-232-porte | 1 |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 20 - 80% |
Vægt & størrelser
| Bredde | 715 mm |
| Dybde | 825 mm |
| Højde | 1900 mm |
| Vægt | 215 kg |