Latarka czołowa Superfire HL31, Type-C
| Produkttype | Lommelygte til hovedet |
| Antal lommelygtemodusser | 4 |
| Brugsmodusser | Lav, medium, stærk, stroboskop |
| Vandtæt | Ja |
| Funktioner | USB Type C-opladningsstik, justerbar pandebånd, 90° vippehoved, teleskopfokus, opladninsdisplay |
| Type | LED; 2 x 21700 genopladelig |
| Indbygget LED-lampe | Ja |
| Wattforbrug | 36 W |
| Oplysningsfarve | Hvid |
| Lysstyrke | 2300 lumen |
| Stråledistance | 330 m |
| Kapacitet | 4000 mAh |
| Run-time | 9 timer |
| Genopladningstid | 6.5 timer |
| Produktmateriale | Aluminiumslegering, akrylonitril butadienstyren (ABS) |
| Inkluderet tilbehør | USB-C-opladningskabel, pandebånd |
| Vægt | 240 g |