HPE ProLiant ML30 Gen11 6333P 3.1GHz 6c 1P 1x32GB-U 8SFF MR216i-p 2x480GB SSD 2x1000W PS EU server 960 GB Tårn (4U) Intel® Xeon® 3,1 GHz 32 GB DDR5-SDRAM 1000 W
Processor
| Processorproducent | Intel |
| Processorserie | Intel® Xeon® |
| Processorfrekvens | 3,1 GHz |
| Processorkerner | 6 |
| Processor-cache | 18 MB |
| Antal installerede processorer | 1 |
| Processor cache type | L3 |
Hukommelse
| Intern hukommelse | 32 GB |
| Intern hukommelsestype | DDR5-SDRAM |
| Hukommelseslayout (slots x størrelse) | 1 x 32 GB |
| Hukommelsesur hastighed | 4800 MHz |
Lagring
| Samlet lagringskapacitet | 960 GB |
| Antal installerede HDD'er | 2 |
| SDD-kapacitet | 480 GB |
| SSD-grænsefladetype | SATA III |
| Understøttede RAID-kontroller | HPE MR216i-p Gen11 x16 Lanes without Cache PCI SPDM Plug-in Storage Controller |
| Optisk drevtype | Ingen |
Netværk
| Ethernet-grænsefladetype | Gigabit Ethernet |
| Ethernet LAN | Ja |
Porte & Grænseflader
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 4 |
| Udvidelsesporte | 4, for detailed descriptions refer to the QuickSpecs |
Design
| Kabinettype | Tårn (4U) |
Præstation
| Trusted Platform Module (TPM) | Ja |
| Trusted Platform Module (TPM) version | 2.0 |
| Administrationsplatform | HPE iLO Standard with intelligent provisioning (embedded), HPE OneView Standard (requires download) (standard) HPE iLO Advanced, HPE OneView Advanced (optional, requires licenses), and HPE Compute Ops Management (optional subscription available). |
Strømstyring
| Strømforsyningstype | 2x HPE 1000W Flex Slot Titanium Hot Plug Power Supply Kit |
| Strømforsyning | 1000 W |
| Antal af hovedstrømforsyninger | 2 |
Andre funktioner
| Standard ventilatorer | 1x Non-hot plug non-redundant system fan |
| Antal understøttede processorer | 1 |
| Sikkerhedsfunktioner | Embedded Trusted Platform Module (TPM) 2.0 enabled by default. For servers shipping to China, the TPM is disabled. For full security features refer to the QuickSpecs. |
| Lagerdisk type | 2x HPE 480GB SATA 6G Read Intensive SFF BC Multi Vendor SSD |