HPE ProLiant DL385 Gen11
rack-monterbar EPYC 9015 3.6 GHz - 64 GB - SSD 2 x 480 GB
Processor
| Processorproducent | AMD |
| Processorgeneration | AMD EPYC 9005 Series |
| Processorserie | AMD EPYC |
| Processormodel | 9015 |
| Processorfrekvens | 3,6 GHz |
| Processor boost frekvens | 4,1 GHz |
| Processorkerner | 8; 8 |
| Processor-cache | 64 MB |
| Antal installerede processorer | 1 |
| Processor cache type | L3 |
Hukommelse
| Intern hukommelse | 64 GB |
| Intern hukommelsestype | DDR5-SDRAM |
| Hukommelsesstik | 24x DIMM |
| Hukommelsesur hastighed | 6400 MHz |
| Hukommelseslayout (slots x størrelse) | 2 x 32 GB |
| Maksimal intern hukommelse | 6 TB |
Lagring
| Samlet lagringskapacitet | 960 GB |
| Antal installerede HDD'er | 2 |
| Antal installerede SSD'er | 2 |
| SDD-kapacitet | 480 GB |
| SSD-grænsefladetype | SATA III |
| Understøttede SSD-størrelser | 2.5" |
| Antal understøttede SSD'er | 8 |
| Understøtter RAID | Ja |
| Understøttede RAID-kontroller | HPE MR408i-o Gen11 x8 Lanes 4GB Cache OCP SPDM Storage Controller |
| Optisk drevtype | Ingen |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet-grænsefladetype | 10 Gigabit Ethernet |
| LAN Kontroller | Broadcom BCM57416 |
Porte & Grænseflader
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 2 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 3 |
| Antal VGA-porte (D-sub) | 1 |
| Udvidelsesporte | 8 maximum, for detailed descriptions refer to the QuickSpecs |
| Antal administrationsporte | 1 stk |
Design
| Kabinettype | Stativ (2U) |
| Produktfarve | Sort |
| Kølingstype | Aktiv |
| Stativ-montering | Ja |
Præstation
| Administrationsplatform | HPE iLO Standard with Intelligent Provisioning (embedded), HPE OneView Standard (requires download); HPE iLO Advanced, HPE iLO Advanced Premium Security Edition, HPE OneView Advanced (require licenses) and HPE Compute Ops Management (optional subscription available) Refer to the iLO 6 User Guide |
Software
| Operativsystem installeret | Ingen |
Strømstyring
| Strømforsyningstype | 2x HPE 1000W Flex Slot Titanium Hot Plug Power Supply Kit |
| Redundant strømforsyning | Ja |
| Strømforsyning | 1000 W |
| Antal af hovedstrømforsyninger | 2 |
Vægt & størrelser
| Bredde | 646,4 mm; 600 mm |
| Dybde | 434,7 mm |
| Højde | 87,5 mm |
| Vægt | 42,8 kg |
Andre funktioner
| Antal understøttede processorer | 1 |
| Lagerdisk type | 2x HPE 480GB SATA 6G Read Intensive SFF BC Multi Vendor SSD |
| Standard ventilatorer | 6x Standard Fans |
| Vægt (efter britisk standard) | 42,8 kg (94.4 Pund) |
| Dimensioner (BxDxH) (efter britisk standard) | 599,9 x 917,7 x 270 mm (23.6 x 36.1 x 10.6") |
| Sikkerhedsfunktioner | For full security features refer to the QuickSpecs |