HPE ProLiant DL360 Gen11 4510 2.4GHz 12c 1P 2x32GB-R 8SFF MR408i-o 2x960GB SSD 2x1000W PS EU server 1,92 TB Stativ (1U) Intel® Xeon Silver 2,4 GHz 64 GB DDR5-SDRAM 1000 W
Processor
| Processorproducent | Intel |
| Processorserie | Intel® Xeon Silver |
| Processormodel | 4510 |
| Processorfrekvens | 2,4 GHz |
| Processorkerner | 12 |
| Processor-cache | 30 MB |
| Antal installerede processorer | 1 |
| Processor cache type | L3 |
Hukommelse
| Intern hukommelse | 64 GB |
| Intern hukommelsestype | DDR5-SDRAM |
| Hukommelseslayout (slots x størrelse) | 2 x 32 GB |
| Hukommelsesur hastighed | 5600 MHz |
Lagring
| Samlet lagringskapacitet | 1,92 TB |
| Antal installerede HDD'er | 2 |
| Antal installerede SSD'er | 2 |
| SDD-kapacitet | 960 GB |
| SSD-grænsefladetype | SATA III |
| Understøttede RAID-kontroller | HPE MR408i-o Gen11 x8 Lanes 4GB Cache OCP SPDM Storage Controller |
| Optisk drevtype | Ingen |
Netværk
| Ethernet-grænsefladetype | Gigabit Ethernet |
| Ethernet LAN | Ja |
| LAN Kontroller | Broadcom BCM5719 |
Porte & Grænseflader
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 4 |
| Udvidelsesporte | 2-slots (x16 FH, x16 HH) as standard. Upgradeable to 3rd slot in HH (or remove Slot 2 bracket to be FH at Slot 3) in a 2nd processor configuration. And maximum 2 OCP 3.0 PCIe5 slots. |
Design
| Kabinettype | Stativ (1U) |
Præstation
| Administrationsplatform | Included - HPE iLO Standard with Intelligent Provisioning (embedded), HPE OneView Standard (requires download). Optional - HPE iLO Advanced, HPE OneView Advanced and HPE Compute Ops Management Refer to the iLO 6 User Guide |
| Trusted Platform Module (TPM) | Ja |
Software
| Operativsystem installeret | Ingen |
Strømstyring
| Strømforsyningstype | 2x HPE 1000W Flex Slot Titanium Hot Plug Power Supply Kit |
| Redundant strømforsyning | Ja |
| Strømforsyning | 1000 W |
| Antal understøttede overflødige strømforsyninger | 2 |
| Antal af hovedstrømforsyninger | 2 |
Andre funktioner
| Antal understøttede processorer | 1 |
| Sikkerhedsfunktioner | UEFI Secure Boot and Secure Start support. Intel Software Guard Extensions (SGX) support. Immutable Silicon Root of Trust. Optional Trusted Supply Chain, iLO Security modes, TPM, Chassis Intrusion detection and Bezel Locking kits. For full security features refer to the QuickSpecs. |
| Standard ventilatorer | 5x Standard Fans |
| Lagerdisk type | 2x HPE 960GB SATA 6G Read Intensive SFF BC Multi Vendor SSD |