HPE ProLiant DL345 Gen11
rack-monterbar EPYC 9015 3.6 GHz - 64 GB - SSD 2 x 960 GB
Processor
| Processorproducent | AMD |
| Processorserie | AMD EPYC |
| Processorgeneration | AMD EPYC 9005 Series |
| Processormodel | 9015 |
| Processorfrekvens | 3,6 GHz |
| Processor boost frekvens | 4,1 GHz |
| Processorkerner | 8; 8 |
| Processor-cache | 64 MB |
| Antal installerede processorer | 1 |
| Processor cache type | L3 |
Hukommelse
| Intern hukommelse | 64 GB |
| Intern hukommelsestype | DDR5-SDRAM |
| Hukommelsesstik | 12x DIMM |
| Hukommelsesur hastighed | 6400 MHz |
| Hukommelseslayout (slots x størrelse) | 2 x 32 GB |
| Maksimal intern hukommelse | 3 TB |
Lagring
| Samlet lagringskapacitet | 1,92 TB |
| Antal installerede HDD'er | 2 |
| Antal installerede SSD'er | 2 |
| SDD-kapacitet | 960 GB |
| SSD-grænsefladetype | SATA III |
| Understøttede SSD-størrelser | 3.5" |
| Antal understøttede SSD'er | 8 |
| Understøtter RAID | Ja |
| Understøttede RAID-kontroller | HPE MR416i-p Gen11 x16 Lanes 8GB Cache PCI SPDM Plug-in Storage Controller |
| Optisk drevtype | Ingen |
Netværk
| Ethernet-grænsefladetype | Gigabit Ethernet |
| Ethernet LAN | Ja |
| LAN Kontroller | Broadcom BCM5719 |
Porte & Grænseflader
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 4 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 3 |
| Udvidelsesporte | 8 maximum, for detailed descriptions refer to the QuickSpecs |
| Antal administrationsporte | 1 stk |
| Antal VGA-porte (D-sub) | 1 |
Design
| Kabinettype | Stativ (2U) |
| Kølingstype | Aktiv |
| Stativ-montering | Ja |
Præstation
| Administrationsplatform | HPE iLO Standard with Intelligent Provisioning (embedded), HPE OneView Standard (requires download), HPE iLO Advanced, HPE iLO Advanced Premium Security Edition, and HPE OneView Advanced (require licenses), HPE Compute Ops Management (subscription included) |
Software
| Operativsystem installeret | Ingen |
Strømstyring
| Strømforsyningstype | 2x HPE 1000W Flex Slot Titanium Hot Plug Power Supply Kit |
| Redundant strømforsyning | Ja |
| Strømforsyning | 1000 W |
| Antal af hovedstrømforsyninger | 2 |
Vægt & størrelser
| Bredde | 646 mm; 600,2 mm |
| Dybde | 448 mm |
| Højde | 87,5 mm |
| Vægt | 39 kg |
Andre funktioner
| Antal understøttede processorer | 1 |
| Dimensioner (BxDxH) (efter britisk standard) | 600,2 x 917,7 x 270 mm (23.6 x 36.1 x 10.6") |
| Lagerdisk type | 2x HPE 960GB SATA 6G Read Intensive LFF LPC Multi Vendor SSD |
| Standard ventilatorer | 6x Standard Fans |
| Vægt (efter britisk standard) | 39 kg (86 Pund) |