Gedore R68900200 Nm
Producent: Gedore
Produkt nr: 3301217
EAN: 4060833012171
Varenummer: F17242894
billigst-pricerunner
Gedore R68900200 Nm
Gedore R68900200 Nm
Gedore R68900200 Nm
Gedore R68900200 Nm
Gedore R68900200 Nm
Gedore R68900200 Nm
Gedore R68900200 Nm
Gedore R68900200 Nm
Gedore R68900200 Nm
Gedore R68900200 Nm
Gedore R68900200 Nm
Gedore R68900200 Nm
Gedore R68900200 Nm
Gedore R68900200 Nm
Gedore R68900200 Nm
Gedore R68900200 Nm
Gedore R68900200 Nm
Gedore R68900200 Nm
Gedore R68900200 Nm
Gedore R68900200 Nm
Gedore R68900200 Nm
Gedore R68900200 Nm
Gedore R68900200 Nm
Gedore R68900200 Nm
Producent: Gedore
Produkt nr: 3301217
EAN: 4060833012171
Varenummer: F17242894
På lager hos leverandør - leveringstid: 4-8 hverdage
(1.007,20 ekskl. moms)
Gratis fragt
(Gælder op til 20 kg)
Læs mere her
Præcis momentstyring til mekanisk arbejde
Momentområde fra 40 til 200 Nm
  • Høj præcision med en nøjagtighed på 3 % for pålidelige resultater
  • Bredt arbejdsspænd fra 40 - 200 Nm dækker mange forskellige opgaver
  • Standardiseret kvalitet certificeret efter DIN EN ISO 6789-2:2017
  • Robust tilslutning med 1/2" firkantet drive (22 mm) til standardudstyr
  • Ergonomisk greb med sort håndtag for et sikkert hold under arbejdet
  • Overskuelig vægt på 1,42 kg giver god balance under brug
Praktisk anvendelse og levering
Dette momentværktøj er kompatibelt med alle standard 1/2" tommestok-tilbehør og sockets. Den samlede længde på 485 mm giver den nødvendige vægtstangseffekt til at nå det ønskede moment uden unødig kraft. Det er særligt velegnet til montage af hjul, motorkomponenter og industrielle installationer. Ved levering medfølger en manual, der vejleder i korrekt brug og indstilling. Værktøjet er konstrueret til langvarig brug i professionelle værksteder. Det kræver minimal vedligeholdelse for at bevare sin nøjagtighed over tid.
Funktioner
Type Mekanisk
Square drevstørrelse 1/2"
Firkantet drevstørrelse (metrisk) 22 mm
Drejningsmomentområde 40 - 200 Nm
Nøjagtighed 3%
Måleenhed Nm
Håndtag farve Sort
Certificering DIN EN ISO 6789-2:2017
Vægt & størrelser
Længde 485 mm