Produkt nr: 27GS95QE-B.AEU
EAN: 8806084749598
Varenummer: F24739779
billigst-pricerunner
LG UltraGear 27GS95QE-B skærm &#45 27" &#45 VESA Adaptive-Sync, AMD FreeSync Premium Pro, NVIDIA G-SYNC Compatible &#45 0,03ms
Producent: LG Electronics
Produkt nr: 27GS95QE-B.AEU
EAN: 8806084749598
Varenummer: F24739779
På lager hos leverandør - leveringstid: 4-8 hverdage
(3.904,80 ekskl. moms)
Producent: LG Electronics
Produkt nr: 27GS95QE-B.AEU
Gratis fragt
(Gælder op til 20 kg)
Læs mere her
Ultrahurtig respons til konkurrencepræget gaming
Teknologi der gør en forskel
  • Ekstremt lav responstid på 0,03 ms — minimerer ghosting for et knivskarpt billede
  • 240 Hz opdateringshastighed — sikrer flydende bevægelser i hurtige spil
  • OLED-panel med QHD-opløsning — leverer detaljeret 2560 x 1440 pixels billedekvalitet
  • DisplayHDR 400 True Black — giver dybe sorte nuancer og høj kontrast
  • 98,5% DCI-P3 farveomfangH — sikrer præcis og levende farvegengivelse
Fleksibel opsætning i dit setup
Display
Skærm diagonal 67,3 cm (26.5")
Skærmopløsning 2560 x 1440 pixel
HD-type Quad HD
Naturligt aspektforhold 16:9
Skærmteknologi OLED
Paneltype OLED
LED-baggrundsbelysning Ja
Berøringsskærm Nej
Skærmens lysstyrke (typisk) 275 cd/m²
Responstid 0,03 ms
Antirefleksskærm Ja
Skærm form Flad
Kontrastforhold (typisk) 1500000:1
Maksimal opdateringshastighed 240 Hz
Synsvinkel, horisontal 178°
Synsvinkel, vertikal 178°
Skærm diagonal (metrisk) 67,32 cm
High Dynamic Range (HDR) understøttet Ja
Standard for farveskala DCI-P3
Farveområde 98,5%
Præstation
NVIDIA G-SYNC Ja
NVIDIA G-SYNC-type G-SYNC
AMD FreeSync Ja
AMD FreeSync-type FreeSync Premium Pro
Spiltilstand Ja
Smart funktioner Energibesparende
Multimedie
Indbyggede højttaler(e) Nej
Indbygget mikrofon Nej
Lyddekodere DTS Headphone:X
Indbygget kamera Nej
Design
Markedspositionering Spil
Produktfarve Sort
Oplyst stand Ja
Farve Sort
Porte & Grænseflader
Indbygget USB-hub Ja
USB-hub-version 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)
Antal USB Type-B opstrømsporte Ja
Antal USB type-A downstream-porte 2
HDMI Ja
Antal HDMI-porte 2
HDMI-version 2.1
Antal DisplayPorts Ja
Udgang til hovedtelefoner Ja
Udgange til hovedtelefoner Ja
Netværk
Wi-Fi Nej
Ethernet LAN Nej
Ergonomisk
VESA montering Ja
Panel montering grænseflade 100 x 100 mm
Højdejustering Ja
Justerbar højde (maks.) 11 cm
Akse Ja
Drejelig Ja
Hældningsindstilling Ja
Hældningsvinkelområde -5 - 15°
Skærmvisning (OSD) Nej
Strømstyring
Energieffektivitetsklasse (SDR) F
Energieffektivitetsklasse (HDR) G
Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer 25 kWh
Energiforbrug (HDR) pr. 1000 timer 28 kWh
Strømforbrug (standby) 0,5 W
Strømforbrug (maks.) 72 W
Vekselstrømsindgangsspænding 100 - 240 V
Vekselstrømsindgangsfrekvens 50/60 Hz
Udgangsspænding for vekselstrømsadapter 19 V
Strømforsyningstype Ekstern
Energieffektivitetsskala A til G
Kode for europæisk produktregister for energimærkning (EPREL) 1820242
Vægt & størrelser
Bredde (med stativ) 604,4 mm
Dybde (med stativ) 258 mm
Højde (med stativ) 574,4 mm
Vægt (med stativ) 7,35 kg
Bredde (uden stativ) 604,4 mm
Dybde (uden stativ) 45,3 mm
Højde (uden stativ) 350,6 mm
Vægt (uden stativ) 5,05 kg
Emballeringsdata
Pakkebredde 808 mm
Pakkedybde 181 mm
Pakkehøjde 532 mm