HPE ProLiant ML350 Gen11
tower Xeon Gold 5515+ 3.2 GHz - 64 GB - SSD 2 x 480 GB
Processor
| Processorproducent | Intel |
| Processorserie | Intel® Xeon® Gold |
| Processormodel | 5515+ |
| Processorfrekvens | 3,2 GHz |
| Processor boost frekvens | 4,1 GHz |
| Processorkerner | 8 |
| Processor-cache | 22,5 MB |
| Antal installerede processorer | 1 |
| Processor cache type | L3 |
Hukommelse
| Intern hukommelse | 64 GB |
| Intern hukommelsestype | DDR5-SDRAM |
| Hukommelseslayout (slots x størrelse) | 2 x 32 GB |
| Hukommelsesur hastighed | 5600 MHz |
| Hukommelsesstik | 32x DIMM |
| Maksimal intern hukommelse | 8 TB |
Lagring
| Samlet lagringskapacitet | 960 GB |
| Antal installerede HDD'er | 2 |
| Antal installerede SSD'er | 2 |
| SDD-kapacitet | 480 GB |
| SSD-grænsefladetype | SATA III |
| SSD-størrelse | 2.5" |
| Antal understøttede SSD'er | 8 |
| Understøtter RAID | Ja |
| Understøttede RAID-kontroller | HPE MR408i-o Gen11 x8 Lanes 4GB Cache OCP SPDM Storage Controller |
| Optisk drevtype | Ingen |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet-grænsefladetype | Gigabit Ethernet |
| LAN Kontroller | Broadcom BCM5719 |
Porte & Grænseflader
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 4 |
| Udvidelsesporte | 2 to 10 PCIe Gen5 (2 OCP 3.0). Refer to the QuickSpecs for more detail. |
Design
| Kabinettype | Tårn (4U) |
| Produktfarve | Sort |
Præstation
| Trusted Platform Module (TPM) | Ja |
| Administrationsplatform | HPE iLO Standard with Intelligent Provisioning (embedded), HPE OneView Standard (requires download); HPE iLO Advanced, HPE OneView Advanced (require licenses), and HPE Compute Ops Management. |
| Trusted Platform Module (TPM) version | 2.0 |
Software
| Operativsystem installeret | Ingen |
Strømstyring
| Strømforsyningstype | 2x HPE 1000W Flex Slot Titanium Hot Plug Power Supply Kit |
| Redundant strømforsyning | Ja |
| Strømforsyning | 1000 W |
| Antal installerede strømforsyninger | 1 |
| Antal af hovedstrømforsyninger | 2 |
Vægt & størrelser
| Bredde | 304,8 mm |
| Dybde | 584,2 mm |
| Højde | 984,3 mm |
| Vægt | 43,3 kg |
Andre funktioner
| Sikkerhedsfunktioner | UEFI Secure Boot and Secure Start support. Intel Software Guard Extensions (SGX) support. Immutable Silicon Root of Trust. TPM (Trusted Platform Module) 2.0 support. Front bezel key-lock feature, Intrusion Cable (Optional), Padlock slot and Kensington Lock slot support. |
| Standard ventilatorer | 3x Standard Fans |
| Antal understøttede processorer | 1 |
| Vægt (efter britisk standard) | 43,3 kg (95.4 Pund) |
| Dimensioner (BxDxH) (efter britisk standard) | 304,8 x 584,2 x 984,2 mm (12 x 23 x 38.8") |
| Lagerdisk type | 2x HPE 480GB SATA 6G Read Intensive SFF BC Multi Vendor SSD |