HPE ProLiant DL385 Gen11
rack-monterbar EPYC 9124 3 GHz - 64 GB - SSD 2 x 480 GB
Processor
| Processorproducent | AMD |
| Processorserie | AMD EPYC |
| Processormodel | 9124 |
| Processorfrekvens | 3 GHz |
| Processor boost frekvens | 3,7 GHz; 3,7 GHz |
| Processorkerner | 16; 16 |
| Processor-cache | 64 MB |
| Antal installerede processorer | 1 |
| Processor cache type | L3 |
Hukommelse
| Intern hukommelse | 64 GB |
| Intern hukommelsestype | DDR5-SDRAM |
| Hukommelsesur hastighed | 4800 MHz |
| Hukommelsesstik | 12x DIMM; 12x DIMM |
| Hukommelseslayout (slots x størrelse) | 2 x 32 GB |
| Maksimal intern hukommelse | 3 TB; 3 TB |
Lagring
| Maksimal lagerkapacitet | 522,24 TB; 522,24 TB |
| Samlet lagringskapacitet | 960 GB |
| Antal installerede HDD'er | 2; 2 |
| Antal installerede SSD'er | 2; 2 |
| SDD-kapacitet | 480 GB |
| SSD-grænsefladetype | SATA III |
| Understøtter RAID | Ja; Ja |
| Understøttede RAID-kontroller | HPE MR408i-o Gen11 x8 Lanes 4GB Cache OCP SPDM Storage Controller |
| Optisk drevtype | Ingen; Ingen |
Netværk
| LAN Kontroller | Broadcom BCM57416 |
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet-grænsefladetype | 10 Gigabit Ethernet |
Porte & Grænseflader
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 2 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 3; 3 |
| Antal VGA-porte (D-sub) | 1; 1 |
| Udvidelsesporte | 8 maximum, for detailed descriptions refer to the QuickSpecs |
Design
| Kabinettype | Stativ (2U) |
Præstation
| Trusted Platform Module (TPM) version | 2.0; 2.0 |
| Trusted Platform Module (TPM) | Ja; Ja |
| Administrationsplatform | HPE iLO Standard with Intelligent Provisioning (embedded), HPE OneView Standard (requires download); HPE iLO Advanced, HPE iLO Advanced Premium Security Edition, HPE OneView Advanced (require licenses) and HPE Compute Ops Management (optional subscription available) Refer to the iLO 6 User Guide |
Strømstyring
| Strømforsyningstype | 2x HPE 1000W Flex Slot Titanium Hot Plug Power Supply Kit |
| Redundant strømforsyning | Ja; Ja |
| Strømforsyning | 1000 W |
| Antal installerede strømforsyninger | 1; 1 |
| Antal af hovedstrømforsyninger | 2 |
Vægt & størrelser
| Bredde | 646,4 mm; 646,4 mm |
| Dybde | 434,7 mm; 434,7 mm |
| Højde | 87,5 mm; 87,5 mm |
Andre funktioner
| Standard ventilatorer | 6x Standard Fans |
| Antal understøttede processorer | 1 |
| Sikkerhedsfunktioner | For full security features refer to the QuickSpecs |
| Lagerdisk type | 2x HPE 480GB SATA 6G Read Intensive SFF BC Multi Vendor SSD |