HPE ProLiant DL360 Gen11 Network Choice
rack-monterbar Xeon Silver 4510 2.4 GHz - 64 GB - SSD 2 x 960 GB
Processor
| Processorproducent | Intel |
| Processorserie | Intel® Xeon Silver |
| Processormodel | 4510 |
| Processorfrekvens | 2,4 GHz |
| Processorkerner | 12 |
| Processor-cache | 30 MB |
| Antal installerede processorer | 1 |
| Processor cache type | L3 |
Hukommelse
| Intern hukommelse | 64 GB |
| Intern hukommelsestype | DDR5-SDRAM |
| Hukommelseslayout (slots x størrelse) | 2 x 32 GB |
| Hukommelsesur hastighed | 5600 MHz |
Lagring
| Samlet lagringskapacitet | 1,92 TB |
| Antal installerede HDD'er | 2 |
| Antal installerede SSD'er | 2 |
| SDD-kapacitet | 960 GB |
| SSD-grænsefladetype | SATA III |
| Understøttede RAID-kontroller | HPE MR408i-o Gen11 x8 Lanes 4GB Cache OCP SPDM Storage Controller |
| Optisk drevtype | Ingen |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
| LAN Kontroller | Broadcom BCM5719 |
| Ethernet-grænsefladetype | Gigabit Ethernet |
Porte & Grænseflader
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 4 |
| Udvidelsesporte | 2-slots (x16 FH, x16 HH) as standard. Upgradeable to 3rd slot in HH (or remove Slot 2 bracket to be FH at Slot 3) in a 2nd processor configuration. And maximum 2 OCP 3.0 PCIe5 slots. |
Design
| Kabinettype | Stativ (1U) |
Præstation
| Trusted Platform Module (TPM) | Ja |
| Administrationsplatform | Included - HPE iLO Standard with Intelligent Provisioning (embedded), HPE OneView Standard (requires download). Optional - HPE iLO Advanced, HPE OneView Advanced and HPE Compute Ops Management Refer to the iLO 6 User Guide |
Software
| Operativsystem installeret | Ingen |
Strømstyring
| Strømforsyningstype | 2x HPE 1000W Flex Slot Titanium Hot Plug Power Supply Kit |
| Redundant strømforsyning | Ja |
| Strømforsyning | 1000 W |
| Antal understøttede overflødige strømforsyninger | 2 |
| Antal af hovedstrømforsyninger | 2 |
Andre funktioner
| Antal understøttede processorer | 1 |
| Sikkerhedsfunktioner | UEFI Secure Boot and Secure Start support. Intel Software Guard Extensions (SGX) support. Immutable Silicon Root of Trust. Optional Trusted Supply Chain, iLO Security modes, TPM, Chassis Intrusion detection and Bezel Locking kits. For full security features refer to the QuickSpecs. |
| Standard ventilatorer | 5x Standard Fans |
| Lagerdisk type | 2x HPE 960GB SATA 6G Read Intensive SFF BC Multi Vendor SSD |