Fujitsu PRIMERGY RX2540 M7
rack-monterbar Xeon Gold 6434 3.7 GHz - 32 GB - ingen HDD
Processor
| Processorproducent | Intel |
| Processorserie | Intel® Xeon® Gold |
| Processormodel | 6434 |
| Processorfrekvens | 3,7 GHz |
| Processor boost frekvens | 4,1 GHz |
| Processorkerner | 8 |
| Processor-cache | 22,5 MB |
| Bundkort chipsæt | Intel C741 |
Hukommelse
| Intern hukommelse | 32 GB |
| Intern hukommelsestype | DDR5-SDRAM |
| Hukommelseslayout (slots x størrelse) | 1 x 32 GB |
| Hukommelsesur hastighed | 4800 MHz |
| Maksimal intern hukommelse | 8 TB |
Lagring
| Samlet lagringskapacitet | 0 GB |
| HDD-størrelse | 2.5" |
| Antal understøttede HHD'er | 16 |
| Understøtter RAID | Ja |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
Porte & Grænseflader
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 4 |
| Antal VGA-porte (D-sub) | 1 |
Udvidelsessokler
| PCI Express x16 (Gen 4.x) slots | 1 |
Design
| Kabinettype | Stativ (2U) |
| Produktfarve | Sølv |
| Understøttelse af redundante blæsere | Ja |
Præstation
| Trusted Platform Module (TPM) version | 2.0 |
| Trusted Platform Module (TPM) | Ja |
Software
| Operativsystem installeret | Ingen |
| Kompatible operativsystemer | Windows Server 2022 Datacenter Windows Server 2022 Standard Windows Server 2019 Datacenter Windows Server 2019 Standard Windows Server 2019 Essentials SUSE® Linux Enterprise Server 15 Red Hat® Enterprise Linux 8 |
Strømstyring
| Redundant strømforsyning | Ja |
| Strømforsyning | 900 W |
| Antal af hovedstrømforsyninger | 2 |
| Strømforsyning indgangsspænding | 100 - 240 V |
| Strømforsyningens indgangsfrekvens | 50/60 Hz |
Vægt & størrelser
| Bredde | 482,2 mm |
| Højde | 86,9 mm |
| Dybde | 800 mm |
| Vægt | 32 kg |