Lenovo ThinkPad X9-14 Gen 1 21QA Bærbar PC
Intel Core Ultra 7 (Serie 2) 258V / 2.2 GHz - 32 GB LPDDR5X - 1 TB SSD M.2 2242 PCIe 4.0 x4 - TCG Opal Encryption 2, NVM Express (NVMe) - 14" OLED
Bærbar inkl. Office pakken home and student
=
17.365,-
DKK
(13.892,00 ekskl. moms)
Bærbar inkl. Docking Station
1x
Lenovo ThinkPad X9-14 Gen 1 21QA Bærbar PC
1x
FG Universal Docking Station USB-C 5K - Dual 4K med 100W strømforsyning til bærbar
=
Lenovo ThinkPad X9-14 Gen 1 21QA Bærbar PC
1x
FG Universal Docking Station USB-C 5K - Dual 4K med 100W strømforsyning til bærbar
Før
17.065,-
DKK
SPAR
100,-
DKK
16.965,-
DKK
(13.572,00 ekskl. moms)
| Produkttype | Notebook - 180° hængselsdesign |
| Operativsystem | Windows 11 Pro - dansk/ engelsk / finsk / norsk / svensk |
| CPU | Intel Core Ultra 7 (Serie 2) 258V / 2.2 GHz |
| Max Turbo Speed | 4.8 GHz |
| Antal kerner | 8-core |
| Ydeevnekerner | 4 |
| Effektive Kerner | 4 |
| Cache | 12 MB |
| Platformteknologi | Intel Evo |
| Funktioner | Integreret hukommelsescontroller |
| Neural Processor Unit (NPU) | Intel AI Boost |
| NPU-ydeevne Op Til (TOPS) | 48 TOPS |
| Sparsitet Understøttelse | Ja |
| AI softwarerammer understøttet af NPU | DirectML, OpenVINO, WebNN, WindowsML, ONNX RT |
| RAM | 32 GB (medfulgt hukommelse er loddet) |
| Teknologi | LPDDR5X SDRAM; Litium-polymer |
| Hastighed | 4267 MHz |
| Vurderet hastighed | 4267 MHz |
| Hovedlager | 1 TB SSD M.2 2242 PCIe 4.0 x4 - TCG Opal Encryption 2, NVM Express (NVMe) |
| Type | 14" OLED; Tastatur, touchpad |
| Opløsning | 1920 x 1200 (WUXGA) |
| V-sync hastighed ved maks. opløsning | 60 Hz |
| Widescreen | Ja |
| Billedformatforhold | 16:10 |
| Billedklarhed | 400 cd/m² |
| Vandret synsvinkel | +85 / -85 |
| Lodret synsvinkel | +85 / -85 |
| Farvespektrum | 100% DCI-P3 |
| Egenskaber | Blændfri, Eyesafe-teknologi, HDR 500 True Black, Dolby Vision, 90.9 % skærm til krop-forhold; Spildresistent, multi-touch touchpad, tasteløst touchpad, præcisions-touchpad, glas-touchpad, haptisk touchpad, Copilot-nøgle; Dobbelt strøm (2x2); Adgangskode for administrator, systemsadgangskode, opstartsadgangskode, RapidCharge, MIL-STD-810H testet, selvhelbredende BIOS, NVMe-adgangskode, certifikatbaseret BIOS-autentificering, FIDO (Fast Identity Online) autentificering |
| Grafik-processor | Intel Arc Graphics 140V |
| Maks. understøttede skærme | 2 eksterne skærm(e) |
| Videosystemegenskaber | DirectX 12.2 |
| Kamera | Ja - 1080p |
| Kameraegenskaber | Windows Hello, fikseret fokus, Temporal Noise Reduction, e-kameralukker, Discrete IR, Ultrasonic Human Presence Detection |
| Lyd | Stereohøjttalere, dobbelt array-mikrofon |
| Codec | CS42L43 |
| Overensstemmelsesstandarder | High Definition Audio, Dolby Atmos; RoHS, FIPS 140-2, Energy-Related Products (ErP) Lot 6, TCG Certified, Energy-Related Products (ErP) Lot 26, Eyesafe Certified 2.0 |
| Tastaturbagbelysning | Ja |
| Tastatur layout | Nordisk |
| Trådløs | 802.11a/b/g/n/ac/ax/be, Bluetooth 5.4 |
| Trådløs controller | Intel WI-FI 7 BE201 |
| Kapacitet | 55 Wh |
| Input | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Output | 65 Watt |
| Interfacedetaljer | 2 x USB4 (supports Thunderbolt 4, DisplayPort 2.1 Alt Mode) (Power Delivery 3.0) ¦ HDMI (4K support) ¦ Kombostik til hovedtelefon/mikrofon |
| Med software | Intel Connectivity Performance Suite |
| Farve | Grå |
| Materiale af etui | Aluminium (top), aluminium (bund) |
| Sikkerhed | Discrete Trusted Platform Module (TPM 2.0) Security Chip, fingeraftrykslæser |
| Udstyr inkluderet | 65W USB-C slank GaN strømadapter |
| Lokalisering | Sprog: Engelsk, Nordisk / region: Danmark, Finland, Norge, Sverige |
| Fabrikant Sælger Program | Lenovo TopSeller |
| Dimensioner (B x D x H) | 31.18 cm x 21.23 cm x 1.718 cm |
| Vægt | 1.21 kg |
| TCO-certificeret | - TCO certificeret, generation 10, til bærbare computere |
| EPEAT kompatibel | EPEAT Gold |
| ENERGY STAR-certificeret | Ja |
| Karbonfodaftryk | 176 kg karbonudledning |
| Samlet CF/enhed standard afvigelse (kg CO2e) | 27 |
| PAIA Version | 1.4.6 |
| Service & Support | Basisgaranti - 3 år - levering og afhentning ¦ Basisgaranti - batteri - 1 år ¦ Udvidet garanti - 3 år - on-site - responstid: næste forretningsdag |
| Pakket service | 3 års Lenovo Premier Support, CO2 Offset 0,5 ton (2. Gen) |
| Min. driftstemperatur | 5 °C |
| Maks. driftstemperatur | 35 °C |
| Fugtighedsgrad ved brug | 8 - 95% |