HP Elite Mobile Thin Client mt645 G8 Bærbar PC
AMD Ryzen 3 7335U / 3 GHz - 8 GB DDR5 - 256 GB SSD PCIe - NVM Express (NVMe) - 14" IPS
Bærbar inkl. Trådløs mus
=
8.966,-
DKK
(7.172,80 ekskl. moms)
Design
| Produkttype | Laptop; Laptop |
| Produktfarve | Sølv |
| Formfaktor | Muslingeskal; Muslingeskal |
| Markedspositionering | Cloud-databehandling |
| Introduktionsår | 2024; 2024 |
| Originalt mærkenavn | HP |
| Oprindelsesland | Kina |
Display
| Skærm diagonal | 35,6 cm (14") |
| Skærmopløsning | 1920 x 1200 pixel |
| Berøringsskærm | Ingen; Ingen |
| HD-type | WUXGA |
| Paneltype | IPS |
| Antirefleksskærm | Ja; Ja |
| Skærmens lysstyrke | 300 cd/m² |
| RGB-farverum | NTSC |
| Skærm diagonal (metrisk) | 35,6 cm |
| Farveområde | 45% |
| NTSC-dækning (typisk) | 45%; 45% |
Processor
| Processorproducent | AMD |
| Processorserie | AMD Ryzen™ 3 |
| Processorgeneration | AMD Ryzen 7000 Series; AMD Ryzen 7000 Series |
| Processormodel | 7335U |
| Processorkerner | 4 |
| Processortråde | 8 |
| Processor boost frekvens | 4,3 GHz |
| Processor-cache | 8 MB |
| Processor cache type | L3 |
Hukommelse
| Intern hukommelse | 8 GB |
| Intern hukommelsestype | DDR5-SDRAM |
| Hukommelsesur hastighed | 4800 MHz |
| Hukommelse form faktor | CAMM + SO-DIMM; CAMM + SO-DIMM |
| Hukommelseslayout (slots x størrelse) | 1 x 8 GB |
| Hukommelsesstik | 2x SO-DIMM |
| Maksimal intern hukommelse | 8 GB |
Lagring
| Samlet lagringskapacitet | 256 GB; 256 GB |
| Lagermedie | SSD; SSD |
| Samlet kapacitet for SSD'er | 256 GB; 256 GB |
| Antal installerede SSD'er | 1; 1 |
| SDD-kapacitet | 256 GB; 256 GB |
| NVMe | Ja; Ja |
| SSD-grænsefladetype | PCI Express; PCI Express |
| Optisk drevtype | Ingen; Ingen |
Grafik
| Diskret grafikadaptermodel | Ikke tilgængelig; Ikke tilgængelig |
| On-board grafikkort | Ja |
| Producent af indbygget GPU | AMD |
| Diskret grafikadapter | Ingen; Ingen |
| Indbygget grafikadapterfamilie | AMD Radeon Graphics |
| On-board grafikkort, model | AMD Radeon 660M |
Lyd
| Indbyggede højttaler(e) | Ja; Ja |
| Antal indbyggede højttalere | 2 |
| Antal mikrofoner | 2 |
| Indbygget mikrofon | Ja |
Kamera
| Front kamera | Ja |
| Front kamera opløsning (numerisk) | 5 MP; 5 MP |
| Front kamera HD type | Fuld HD |
| Frontkamera opløsning | 1920 x 1080 pixel |
| Infrarødt kamera (IR) | Ja; Ja |
Netværk
| Wi-Fi | Ja |
| Bedste Wi-Fi standard | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Wi-Fi-standarder | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Mobil netværksforbindelse | Ingen; Ingen |
| Antenne type | 2x2 |
| Producent af WLAN-controller | Realtek |
| WLAN-controller model | Realtek RTL8852CE |
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,100,1000 Mbit/s |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-version | 5.3 |
| Kabelteknologi | 10/100/1000Base-T(X) |
Porte & Grænseflader
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 2; 2 |
| Antal USB4 Gen 3x2-porte | 2; 2 |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1; 1 |
| Antal HDMI-porte | 1; 1 |
| HDMI-version | 2.1; 2.1 |
| USB type-C DisplayPort alternativ tilstand | Ja; Ja |
Præstation
| Temperaturføler | Ja |
| Hall-sensor | Ja |
Tastatur
| Pegeredskab | Clickpad |
| Baggrundsbelyst tastatur | Ja |
| Numerisk tastatur | Ingen; Ingen |
| Spildsikret tastatur | Ja |
| Tastatur i fuld størrelse | Ja |
Software
| Operativsystem installeret | Windows 10 IoT Enterprise |
Specifikke funktioner for mærket
| HP speaker type | HP Dual Speakers |
| HP segment | Forretning |
Batteri
| Batteriteknologi | Lithium polymer (LiPo); Lithium polymer (LiPo) |
| Antal battericeller | 3 |
| Batterikapacitet | 48 Wh |
Strømstyring
| Vekselstrømsadapter strøm | 65 W; 65 W |
| Frekvens for vekselstrømsadapter | 50 - 60 Hz |
| Indgangsspænding for vekselstrømsadapter | 100 - 240 V |
| USB strømforsyning | Ja; Ja |
Sikkerhed
| Slot til kabellås | Ja; Ja |
| Smart kortlæser | Ja; Ja |
| Beskyttelse af adgangskode | Ja |
| Adgangskodebeskyttelse type | BIOS, Strøm til |
Godkendelser
| Compliance-certifikater | GS mark, CCC, RoHS, Federal Communications Commission (FCC), CE, BSMI |
Bæredygtighed
| Bæredygtighedscertifikater | TCO |
| Bæredygtige teknologier og materialer | Lav halogen |
Vægt & størrelser
| Bredde | 318,6 mm |
| Dybde | 224,3 mm |
| Højde (front) | 1,09 cm |
| Højde (bagside) | 1,7 cm |
| Vægt | 1,39 kg; 1,39 kg |
Emballage indhold
| Tastatur inkluderet | Ja |
Andre funktioner
| UNSPSC-kode | 43211503 |
| Hukommelsesmodul type | DIMM |