Active powered Subwoofer 8"
Højttalere
| Højttaler, type | 2-vejs |
| Lyd-output kanaler | 2.1 kanaler |
| Højttaler, placering | Kan monteres i loftet |
| Antal drivere | 3 |
| Diskant diameter | Ja |
| Bashøjttaler | Ja |
| Woofer diameter (britisk mål) | 20,3 cm (8") |
| Subwoofer RMS-effekt | 50 W |
Lyd
| Peak Music-Udgangseffekt (PMPO) | 300 W |
| Udgangseffekt (RMS) | 110 W |
| Højttalere RMS-effekt | 60 W |
| Frekvensområde | 40 - 20000 Hz |
| Impedens | 4 ohm (Ω) |
| Sensitivitet | 88 dB |
| Delefrekvens | 200 Hz |
Præstation
| Anbefalet brug | Universel |
| Antal højttalere | 2 |
| Produktfarve | Sort |
| Husmateriale | Plast |
| Volumenkontrol | Dreje |
| Tænd-/slukkontakt | Ja |
| Certificering | CE |
Forstærker
| Forstærker | Indbygget |
| Forstærker klasse | D |
| Forstærkerudgangseffekt (bashøjttaler) | 50 W |
| Forstærker, udgående strøm | 110 W |
| Forstærkerens udgangseffekt (diskanthøjttaler) | 30 W |
Porte & Grænseflader
| Forbindelsesteknologi | Ledningsført |
| 3,5 mm ind | Ja |
| (1/4 inch) indgang 6,35 mm | Ja |
| Audio RCA-indgange | Ja |
| Stik | RCA, Minijack, Phoenix |
Strømstyring
| Strømkilde type | Vekselstrøm |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 230 - 240 V |
| Strømforbrug (typisk) | 75 W |
| Strømforbrug (standby) | 0,5 W |
| Strøm | Ja |
Vægt & størrelser
| Bredde | 178 mm |
| Dybde | 162 mm |
| Højde | 240 mm |
| Vægt | 6,26 kg |
| Ledningslængde | 10 m |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 440 mm |
| Pakkedybde | 210 mm |
| Pakkehøjde | 265 mm |
| Pakkevægt | 6,75 kg |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm |
| Brugervejledning | Ja |
| Monteringsbeslag inkluderet | Ja |
Tekniske detaljer
| Garantiperiode | 3 År |
Andre funktioner
| Antal forstærkerkanaler | 3 kanaler |
| Magnetisk afskærmet | Ja |
| Farve på etui | Sort |
| Fronthøjttaler, impedans | 4 ohm (Ω) |
| Fronthøjttaler, sensitivitet | 88 dB |
| Lyd (L, R) indgang | Ja |
| Fronthøjttaler, frekvensinterval | 80 - 20000 Hz |
| Adapterstik | EU |
| Højttaler højde | 6,36 g |
| Husets farve | Sort |
| Strømkilde | AC |
| Tilbehør inkluderet | AC Power Cord |