LG CreateBoard 86TR3DK-BY TR3DK Series
86" LED-bagbelyst LCD paneldisplay - 4K - for uddannelse/virksomhed
Display
| Skærm diagonal | 190,5 cm (75") |
| Skærmens lysstyrke | 440 cd/m² |
| Skærmopløsning | 3840 x 2160 pixel |
| Antirefleksskærm | Ja |
| HD-type | 4K Ultra HD |
| Paneltype | IPS |
| LED-baggrundsbelysning | Ja |
| LED-baggrundsbelysning type | Direct-LED |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Kontrastforhold (dynamisk) | 5000:1 |
| Kontrastforhold (typisk) | 1200:1 |
| Responstid | 8 ms |
| Maksimal opdateringshastighed | 60 Hz |
| Berøringsskærm | Ja |
| Berøringsteknologi | Multi-touch |
| Antal simultane touchpunkter | 40 |
| Svartid for berøringsfølsomme systemer | 5 ms |
| Størrelse på berøringsobjekt (min.) | 2 mm |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
Computersystem
| Indbygget processer | Ja |
| Processor arkitektur | ARM Cortex-A55 |
| Processorkerner | 5 |
| Maksimal intern hukommelse | 64 GB |
| RAM kapacitet | 8 GB |
| Grafikadapter familie | ARM |
| Grafikadapter | Mali-G52 MP2 |
Lyd
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| Antal indbyggede højttalere | 2 |
| Højttalereffekt | 30 W |
Projektør
| Indbygget projektor | Ingen |
Netværk
| Wi-Fi | Ja |
| Bedste Wi-Fi standard | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Bluetooth-version | 5.0 |
| Bluetooth | Ja |
| Ethernet LAN | Ja |
Porte & Grænseflader
| Grænseflade | USB / RF Wireless |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 4 |
| Antal HDMI-porte | 3 |
| HDMI-version | 2.2 |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| IR-indgangsporte | Ja |
Ergonomisk
| Produktfarve | Sort |
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 800 x 400 mm |
| Strømkabellængde | 3 m |
Strømstyring
| Strømforbrug (maks.) | 430 W |
| Strømforbrug (typisk) | 225 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0,5 W |
| Maksimal kapacitet | 1467 BUT/t |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100-240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
Systemkrav
| Mac kompabilitet | Ja |
| Understøttede Windows-operativsystemer | Windows 10, Windows 7, Windows 8 |
| Understøttede Linux-operativsystemer | Ja |
| Understøttede mobile operativsystemer | Android |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 90% |
Vægt & størrelser
| Bredde | 1709 mm |
| Dybde | 88 mm |
| Højde | 1020 mm |
| Vægt | 47,3 kg |
| Indfatningsbredde (L/T, R/B) | 15/15/15/44 |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 1863 mm |
| Pakkedybde | 225 mm |
| Pakkehøjde | 1140 mm |
| Pakkevægt | 60,6 kg |
| Antal pr. pakke | 1 stk |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | HDMI, Strøm, USB Type-A to Micro USB Type-B |
| Fjernbetjening inkluderet | Ja |
| Antal lyspenne | 2 |