Avocor AVS-8610E S Series
86" LED-bagbelyst LCD paneldisplay - 4K - for interaktiv kommunikation
Display
| Skærm diagonal | 2,18 m (86") |
| Skærmens lysstyrke | 350 cd/m² |
| Vis antal farver | 1,07 milliarder farver |
| Skærmopløsning | 3840 x 2160 pixel |
| Antirefleksskærm | Ja |
| HD-type | 4K Ultra HD |
| LED-baggrundsbelysning | Ja |
| LED-baggrundsbelysning type | Direct-LED |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Kontrastforhold (typisk) | 5000:1 |
| Maksimal opdateringshastighed | 60 Hz |
| Berøringsskærm | Ja |
| Berøringsteknologi | Multi-touch |
| Berøringsskærmstype | Infrarød |
| Antal simultane touchpunkter | 40 |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Differentiering af pen og touch | Ja |
| Teknologi | Infrarød (IR) |
Computersystem
| Operativsystem installeret | Android |
| Version af operativsystem | 13 |
| Indbygget processer | Ja |
| Processor arkitektur | ARM Cortex A76 + ARM Cortex A55 |
| Processorkerner | 4 |
| Maksimal intern hukommelse | 64 GB |
| RAM kapacitet | 8 GB |
| Grafikadapter familie | ARM |
| Grafikadapter | Mali-G51 MP2 |
Lyd
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| Antal indbyggede højttalere | 2 |
| Højttalereffekt | 32 W |
Netværk
| Wi-Fi | Ja |
| Bedste Wi-Fi standard | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Bluetooth | Ja |
| Ethernet LAN | Ja |
Porte & Grænseflader
| HDCP | Ja |
| HDCP-version | 2.2 |
| USB-stik type | USB Type-A, USB Type-B, USB Type-C |
| Antal USB 2.0 Type-B berøringsporte | 2 |
| Antal USB 2.0 type-A hub porte | 4 |
| Antal HDMI-porte | 3 |
| Antal USB type-C-porte | 1 |
| USB type-C DisplayPort alternativ tilstand | Ja |
| Antal HDMI-udgangsporte | 1 |
| USB strømforsyning op til | 65 W |
| USB strømforsyning | Ja |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 2 |
| Antal VGA-porte (D-sub) | 1 |
| Line-in | Ja |
| Linie ud | Ja |
| OPS slot | 1 |
| S/PDIF-udgang | Ja |
| RS-232-porte | 1 |
Ergonomisk
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 800 x 600 mm |
| Kan monteres på væggen | Ja |
Præstation
| Sensor for omgivende lys | Ja |
| Driftstimer (timer/dage) | 16/7 |
Strømstyring
| Strømforbrug (typisk) | 520 W |
| Strømforbrug (standby) | 0,5 W |
Systemkrav
| Understøttede Windows-operativsystemer | Windows 10, Windows 11, Windows 8 |
| Mac kompabilitet | Ja |
| Understøttede Mac-operativsystemer | Ja |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 60 °C |
Vægt & størrelser
| Bredde | 1957 mm |
| Dybde | 100 mm |
| Højde | 1160 mm |
| Vægt | 58,5 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 2110 mm |
| Pakkedybde | 225 mm |
| Pakkehøjde | 1283 mm |
| Pakkevægt | 72,7 kg |
Emballage indhold
| Pennebakke inkluderet | Ja |
| Monteringsbeslag inkluderet | Ja |
| Fjernbetjening inkluderet | Ja |
| Batterier inkluderet | Ja |
| Lyspen inkluderet | Ja |
| Stylus pen type | Passiv |
| Antal lyspenne | 2 |
| Open Pluggable Specification (OPS) inkluderet | Ingen |
Andre funktioner
| Garantiperiode | 3 År |
| Oprindelsesland | Kina |