Avocor AVG-7560 G Series
75" LED-bagbelyst LCD paneldisplay - 4K - for interaktiv kommunikation
Display
| Skærm diagonal | 190,5 cm (75") |
| Skærmens lysstyrke | 500 cd/m² |
| Skærmopløsning | 3840 x 2160 pixel |
| Antirefleksskærm | Ja |
| HD-type | 4K Ultra HD |
| LED-baggrundsbelysning | Ja |
| Paneltype | LCD |
| LED-baggrundsbelysning type | Direct-lit LED |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Kontrastforhold (typisk) | 5000:1 |
| Responstid | 9,5 ms |
| Maksimal opdateringshastighed | 60 Hz |
| Berøringsskærm | Ja |
| Berøringsteknologi | Multi-touch |
| Antal simultane touchpunkter | 20 |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Skærmglastykkelse | 3 mm |
| Håndfladeafvisning | Ja |
| Håndfladesletning | Ja |
| Differentiering af pen og touch | Ja |
Lyd
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| Antal indbyggede højttalere | 4 |
| Højttalereffekt | 10 W |
| Indbygget mikrofon | Ja |
| Antal mikrofonarrays | 4 |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
| Wake-on-LAN klar | Ja |
Porte & Grænseflader
| HDCP | Ja |
| HDCP-version | 2.2 |
| Antal USB 2.0 type-A hub porte | 5 |
| USB-stik type | USB Type-A, USB Type-B, USB Type-C |
| Antal USB 2.0 Type-B berøringsporte | 3 |
| Antal USB type-C-porte | 1 |
| Antal HDMI-porte | 2 |
| Antal HDMI-udgangsporte | 1 |
| HDMI-version | 2.0 |
| DisplayPort-version | 1.2 |
| Antal DisplayPorts | 1 |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 2 |
| Linie ud | Ja |
| OPS slot | 1 |
| S/PDIF-udgang | Ja |
| RS-232-porte | 1 |
Ergonomisk
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 600 x 400 mm |
| Kan monteres på væggen | Ja |
Præstation
| Sensor for omgivende lys | Ja |
| Nærhedssensor | Ja |
Strømstyring
| Strømforbrug (maks.) | 395 W |
| Strømforbrug (standby) | 0,5 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
Systemkrav
| Understøttede Windows-operativsystemer | Windows 10, Windows 11, Windows 8 |
| Understøttede Mac-operativsystemer | Ja |
| Understøttede Linux-operativsystemer | Ja |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 20 - 85% |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 60 °C |
Vægt & størrelser
| Bredde | 1703,5 mm |
| Dybde | 116,8 mm |
| Højde | 1009,2 mm |
| Vægt | 71,6 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 2012 mm |
| Pakkedybde | 284 mm |
| Pakkehøjde | 1294 mm |
| Pakkevægt | 100 kg |
| Antal pr. pakke | 1 stk |
Emballage indhold
| USB-kabellængde | 3 m |
| Kabler inkluderet | HDMI, Strøm, USB Type-A to Micro USB-B, USB Type-C til USB Type-C |
| Hurtig start guide | Ja |
| Batterier inkluderet | Ja |
| Fjernbetjening inkluderet | Ja |
| Lyspen inkluderet | Ja |
| Stylus pen type | Passiv |
| Antal lyspenne | 2 |
| Diameter på stylusspids | 3 mm |
Andre funktioner
| Garantiperiode | 3 År |
| Oprindelsesland | Taiwan |