UNOLD BACKMEISTER 68520 Big White
brødmaskine - hvid
Funktioner
| Visningsvindue | Ja |
| Husmateriale | Plast |
| Produktfarve | Hvid |
| Funktion til at forberede syltetøj | Ja |
| Brød, minimum vægt | 1 kg |
| Brød, maksimal vægt | 1,5 kg |
| Indbygget skærm | Ja |
| Skærmtype | LCD |
| Valg af brødstørrelse | 1000g, 1250g, 1500g |
| Timer | Ja |
| Variabel skorpe bruning kontrol | Ja |
| Variable bruningsniveauer af skorpe | Dark crust, Light crust, Medium crust |
| Kabelfarve | Hvid |
| Antal glutenfrie programmer | 1 |
| Aftagelig gryde | Ja |
| Holde varm funktion | Ja |
| Programmer til yoghurtmaskine | Yoghurt |
| "Tilføj ingrediens"-signal | Ja |
| Bruningsniveauer | 3 |
| Skridsikre fødder | Ja |
| Yoghurtbeholder med låg | Ingen |
| Brødstørrelse | 1000-1500 g |
| Æltning pagajer inkluderet | Ja |
| Automatiske programmer, antal | 15 |
| Beklædning, slip-let | Ja |
| Nem at rengøre | Ja |
| Advarselstone for ekstra ingredienser | Ja |
| Program til æltning og hævning | Ja |
| Antal programmer | 15 |
| Dele der tåler opvaskemaskine | Ingen |
| Holde varm funktion, tid | 60 min. |
| Ledningslængde | 1,1 m |
| Lynprogram | Ja |
Strømstyring
| Strøm | 850 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 220 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Strømstik | Type E/F (CEE 7/7) |
Vægt & størrelser
| Bredde | 269 mm |
| Dybde | 409 mm |
| Højde | 300 mm |
| Vægt | 5,7 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 402 mm |
| 3 | 590 g |
| Vægt af plastemballage | 174 g |
| Pakkedybde | 291 mm |
| Pakkehøjde | 360 mm |
| Pakkevægt | 7,65 kg |
Emballage indhold
| Brugervejledning | Ja |
| Afmonteringsværktøj til ælteskovl | Ja |
| Målebæger | Ja |
| Opskriftsbog | Ja |
| Vejledningssprog | Tysk, Hollandsk, Engelsk, Fransk, Polsk |
Logistik data
| Pallens bruttolængde | 80 cm |
| Toldproduktkode (TARIC) | 85166090 |
| Pallens bruttovægt | 190 kg |
| Antal pr. pakke | 1 stk |
| Pallens bruttohøjde | 168 cm |
| Pallens bruttobredde | 120 cm |
| Produkter pr. pallelag | 5 stk |
| Lag pr. palle | 4 stk |
| Produkter pr. palle | 20 stk |
| Hovedkassens bredde (udvendigt) | 460 mm |
| Hovedkassens længde (udvendigt) | 302 mm |
| Hovedkassen højde (udvendigt) | 382 mm |
| Hovedkassens bruttovægt (udvendigt) | 8 kg |
| Produkter pr. hovedkasse (udvendigt) | 1 stk |
| Hovedkasse (udvendig) GTIN (EAN/UPC) | 4011689 685200 |
Bæredygtighed
| Compliance-certifikater | CE |
Godkendelser
| Overholdelse af affald af elektrisk og elektronisk udstyr (WEEE) | Ja |