Philips Barista Brew
Præstation
| Kaffemaskine type | Semi-auto |
| To kopper på én gang | Ja |
| Kaffekapsel/pudesystem | Universel |
| Beholder til brygget kaffe | Kop |
| Volumen i kopper | 2 kopper |
| Maksimalt driftstryk | 15 bar |
| Indbygget kværn | Ja |
| Kværn type | Metalslibemaskine |
| Justerbare indstillinger for kværn | Ja |
| Antal indstillinger for kværn | 15 |
| Kaffebønner volumen | 280 g |
| Justerbar kaffestyrke | Ja |
| Indbygget mælkeskummer | Ja |
| Mælketank | Ja |
| Mælketank volumen | 0,45 L |
| Antal tude | 2 |
| Justerbar kaffetud højde | Ingen |
| Varmtvandsystem | Ja |
| Placering af apparat | Bordplade |
| Produkttype | Espressomaskine |
| Programmerbar | Ja |
| Vandtank volumen | 2,3 L |
| Kaffetype | Kaffebønner |
| Bryggetid (1 kop) | 75 sek./side |
| Dele der tåler opvaskemaskine | Ja |
| Afkalkningsfunktion | Ja |
| Oprindelsesland | Kina |
| Certificering | EN 50564:2011 |
Madlavningsfunktioner & programmer
| Flere drikkevarer | Ja |
| Antal programmer | 4 |
| Kaffebrygning | Ja |
| Fremstilling af Espresso | Ja |
| Fremstilling af Americano | Ja |
| Fremstillng af varm mælk | Ja |
Ergonomisk
| Husmateriale | Metal |
| Kontroltype | Knapper |
| Indbygget skærm | Ingen |
| Skærmtype | TFT |
| Timer | Ja |
| Produktfarve | Grå |
| Standby-funktion | Ingen |
| Ledningsfri | Ingen |
| Ledningslængde | 1 m |
| Wi-Fi | Ingen |
Strømstyring
| Strøm | 1350 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 230 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 Hz |
| Energieffektivitetsklasse | A |
| Strømforbrug (standby) | 0,45 W |
| Automatisk slukning | Ja |
| Automatisk slukning efter (maks.) | 30 min. |
Vægt & størrelser
| Bredde | 320 mm |
| Dybde | 334 mm |
| Højde | 439 mm |
| Vægt | 8,6 kg |
Emballeringsdata
| Antal pr. pakke | 1 stk |
| Pakkebredde | 380 mm |
| Pakkedybde | 420 mm |
| Pakkehøjde | 502 mm |
| Pakkevægt | 12,4 kg |
Emballage indhold
| Brugervejledning | Ja |
| Manipulation | Ja; Ja |
| Manual i genbrugspapir | Ja |
| Emballageindhold | Portafilter |
Tekniske detaljer
| Farligt gods | Ingen |
| Garantiperiode | 2 År |
Andre funktioner
| Genanvendelige emballeringsmaterialer | 95% |