Krups KT 8501 Duothek Thermo
Præstation
| Kaffemaskine type | Semi-auto |
| Volumen i kopper | 16 kopper |
| Indbygget kværn | Ingen |
| Justerbar kaffestyrke | Ingen |
| Varmtvandsystem | Ingen |
| Holde varm funktion | Ja |
| Placering af apparat | Bordplade |
| Produkttype | Filter kaffemaskine |
| Kaffetype | Malet kaffe |
| Oprindelsesland | Portugal |
Madlavningsfunktioner & programmer
| Flere drikkevarer | Ingen |
| Kaffebrygning | Ja |
| Fremstilling af Espresso | Ingen |
| Fremstilling af Cappuccino | Ingen |
Ergonomisk
| Kontroltype | Knapper |
| Indbygget skærm | Ingen |
| Vandmåler | Ja |
| Produktfarve | Sort |
Strømstyring
| Strøm | 1700 W |
| Automatisk slukning | Ja |
Vægt & størrelser
| Bredde | 220 mm |
| Dybde | 350 mm |
| Højde | 340 mm |
| Vægt | 3,29 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 266 mm |
| Pakkedybde | 374 mm |
| Pakkehøjde | 370 mm |
| Pakkevægt | 4,19 kg |
Logistik data
| Pallens bruttobredde | 80 cm |
| Pallens bruttolængde | 120 cm |
| Pallens bruttohøjde | 2,07 m |
| Pallens bruttovægt | 167,6 kg |
| Hovedkasser pr. palle (udvendigt) | 40 stk |
| Hovedkasser pr. pallelag (udvendigt) | 8 stk |
| Lag pr. palle | 5 stk |