Melitta Avanza Series 600 F270-100
automatisk kaffemaskine med mælkeskummer - 15 bar - mystisk titan
Præstation
| Kaffemaskine type | Fuld-auto |
| To kopper på én gang | Ja |
| Beholder til brygget kaffe | Kop |
| Antal kværne | 1 stk |
| Indbygget kværn | Ja |
| Kværn type | Kværn i rustfrit stål |
| Justerbare indstillinger for kværn | Ja |
| Antal indstillinger for kværn | 5 |
| Kaffebønner volumen | 250 g |
| Justerbar kaffestyrke | Ja |
| Antal indstillinger for kaffestyrke | 3 |
| Indbygget mælkeskummer | Ingen |
| Antal samtidige bryggekopper | 2 |
| Justerbar kaffetud højde | Ja |
| Varmtvandsystem | Ja |
| Temperaturniveauer for varmt vand | 3 |
| Justerbar temperatur | Ja |
| Vandfilter | Ja |
| Placering af apparat | Bordplade |
| Produkttype | Pude kaffemaskine |
| Vandhårhedsvælger | Ja |
| Vandtank volumen | 1,5 L |
| Kaffetype | Kaffebønner |
| Automatisk anti-kalk | Ja |
Madlavningsfunktioner & programmer
| Flere drikkevarer | Ja |
| Kaffebrygning | Ja |
| Fremstilling af Espresso | Ja |
| Fremstilling af Cappuccino | Ja |
| Fremstillng af Caffe Crema | Ja |
Ergonomisk
| Kontroltype | Knapper, Dreje |
| Indbygget skærm | Ja |
| Skærmtype | LED |
| Produktfarve | Rustfrit stål |
| Aftagelig drypbakke | Ja |
Strømstyring
| Strøm | 1450 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 220 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
| Energibesparende tilstand | Ja |
| Automatisk slukning | Ja |
Vægt & størrelser
| Bredde | 200 mm |
| Dybde | 460 mm |
| Højde | 353 mm |
| Vægt | 7,5 kg |
Emballeringsdata
| Antal pr. pakke | 1 stk |