De'Longhi Essenza Mini EN85.R
kaffemaskine - 19 bar - rød
Præstation
| Kaffemaskine type | Fuld-auto |
| Kaffekapsel/pudesystem | Nespresso |
| Beholder til brygget kaffe | Kop |
| Maksimalt driftstryk | 19 bar |
| Indbygget kværn | Ingen |
| Antal tude | 1 |
| Varmtvandsystem | Ingen |
| Varmesystem | Termoblok |
| Hurtig varme | Ja |
| Placering af apparat | Bordplade |
| Vandhårhedsvælger | Ja |
| Produkttype | Kapsel kaffemaskine |
| Justerbar vandgennemstrømning | Ja |
| Automatisk flow stop | Ja |
| Programmerbar | Ja |
| Vandtank volumen | 0,6 L |
| Kaffetype | Kaffekapsel |
| Mærke kompatibilitet | Nespresso |
| Opvarmningstid | 25 sek./side |
| Dele der tåler opvaskemaskine | Ja |
| Certificering | CE |
Madlavningsfunktioner & programmer
| Flere drikkevarer | Ja |
| Kaffebrygning | Ja |
| Fremstilling af Espresso | Ja |
| Fremstilling af Cappuccino | Ingen |
| Fremstilling af Americano | Ingen |
| Fremstilling af Ristretto | Ingen |
| Fremstilling af Latte | Ingen |
| Fremstilling af Latte Macchiato | Ingen |
| Fremstilling af Mocha | Ingen |
| Fremstilling af Lungo | Ja |
| Fremstillng af Caffe Crema | Ingen |
| Fremstillng af varm mælk | Ingen |
| Tebrygning | Ingen |
| Fremstilling af varm chokolade | Ingen |
| Fremstilling af chokolademælk | Ingen |
| Fremstillng af Orzo | Ingen |
| Fremstilling af varme og kolde drikkevarer | Ingen |
Ergonomisk
| Husmateriale | Plast |
| Kontroltype | Knapper |
| Indbygget skærm | Ingen |
| Aftageligt kapselmagasin | Ja |
| Kapselmagasin volumen | 6 kapsler |
| Beholder til brugte kapsler volumen | 6 stk |
| Vandmåler | Ja |
| Synligt vandniveau | Ja |
| Aftagelig vandtank | Ja |
| Produktfarve | Sort, Rød |
| Aftagelig drypbakke | Ja |
| Skridsikre fødder | Ja |
| Standby-funktion | Ja |
| Type af låg | Hængslet låg |
| Nem at bruge | Ja |
| Nem at rengøre | Ja |
| Ergonomisk greb | Ja |
Strømstyring
| Strøm | 1370 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 220 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
| Energieffektivitetsklasse | A-40% |
| Energibesparende tilstand | Ja |
| Automatisk slukning | Ja |
| Automatisk slukning efter (min.) | 9 min. |
| Automatisk slukning efter (maks.) | 30 min. |
Vægt & størrelser
| Bredde | 110 mm |
| Dybde | 325 mm |
| Højde | 205 mm |
| Vægt | 2,3 kg |
Emballeringsdata
| Antal pr. pakke | 1 stk |
Emballage indhold
| Brugervejledning | Ja |
| Antal kaffekapsler inkluderet | 14 stk |
| Kaffekapsel inkluderet | Ja |
Andre funktioner
| Vandtank, materiale | Plast |
| Pumpe, tryk | 19 bar |
| Tænd-/slukkontakt | Ja |
| Løftestang | Ja |