UNOLD 48730 Finesse Basic
raclette/grill/stegeplade - sort/rustfrit stål
Funktioner
| Antal personer | 8 person(er) |
| Husmateriale | Plast, Rustfrit stål |
| Justerbar termostat | Ja |
| Beklædning, slip-let | Ja |
| Antal ikke klistrende beklædning | 1 |
| Antal kogeplader / madlavningsområde | 1 zone(s) |
| Antal plader/stativer | 1 |
| Pizza fremstillingsfunktion | Ingen |
| Tænd-/slukkontakt | Ja |
| Produktfarve | Sort, Rustfrit stål |
| Nem at rengøre | Ja |
| Varmeindikator | Ja |
| Tallerken materiale | Aluminium |
| Cool touch håndtag | Ja |
| Formfaktor | Rektangulær |
| Aftagelig plade | Ja |
| Grilloverflade størrelse (B x D) | 380 x 195 mm |
| Kontroltype | Dreje |
| LED-indikatorer | Temperatur |
| Indikatorlampe | Ja |
| Skridsikre fødder | Ja |
| Ledningsopbevaring | Ja |
| Ledningslængde | 2 m |
| Stiktype | Type F |
| Kabelfarve | Sort |
Strømstyring
| Strøm | 1200 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 220-240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Strømstik | Type E/F (CEE 7/7) |
Vægt & størrelser
| Bredde | 490 mm |
| Dybde | 204 mm |
| Højde | 126 mm |
| Vægt | 3 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 530 mm |
| Pakkedybde | 190 mm |
| Pakkehøjde | 247 mm |
| Vægt af anden emballage | 0,5 g |
| Vægt af plastemballage | 162 g |
| 3 | 510 g |
| Pakkevægt | 3,97 kg |
Emballage indhold
| Antal pander | 8 stk |
| Antal spartler inkluderet | 8 |
| Opskriftsbog | Ja |
| Brugervejledning | Ja |
| Vejledningssprog | Tysk, Hollandsk, Engelsk, Spansk, Fransk, Italiensk, Polsk |
Godkendelser
| Overholdelse af affald af elektrisk og elektronisk udstyr (WEEE) | Ja |
Logistik data
| Toldproduktkode (TARIC) | 85166070 |
| Antal pr. pakke | 1 stk |
| Pallens bruttobredde | 80 cm |
| Pallens bruttolængde | 120 cm |
| Pallens bruttohøjde | 2,03 m |
| Pallens bruttovægt | 250 kg |
| Hovedkasser pr. palle (udvendigt) | 49 stk |
| Hovedkasser pr. pallelag (udvendigt) | 7 stk |
| Lag pr. palle | 7 stk |
| Produkter pr. pallelag | 7 stk |
| Produkter pr. palle | 49 stk |
| Hovedkassens bredde (udvendigt) | 540 mm |
| Hovedkassens længde (udvendigt) | 203 mm |
| Hovedkassen højde (udvendigt) | 262 mm |
| Hovedkassens bruttovægt (udvendigt) | 4,3 kg |
| Hovedemballage (ekstern) taravægt | 3,16 kg |
| Produkter pr. hovedkasse (udvendigt) | 1 stk |
| Hovedkasse (udvendig) GTIN (EAN/UPC) | 40 11689 487309 |
| Forsendelseskassens bruttovægt (indvendig) | 3,16 kg |
Bæredygtighed
| Compliance-certifikater | CE |