Produkt nr: 06018G0100
EAN: 4059952609096
Varenummer: F23219483
billigst-pricerunner
Bosch GWS 30-180 PB Professional
Producent: Bosch
Produkt nr: 06018G0100
EAN: 4059952609096
Varenummer: F23219483
På lager hos leverandør - leveringstid: 4-8 hverdage
(2.433,60 ekskl. moms)
Producent: Bosch
Produkt nr: 06018G0100
Gratis fragt
(Gælder op til 20 kg)
Læs mere her
Bosch GWS 30-180 PB Professional: Den ultimative kraftfulde og alsidige vinkelsliber
Vil du have en vinkelsliber, der går ud over forventningerne og leverer enestående resultater? Så er Bosch GWS 30-180 PB Professional det perfekte valg for dig. Med en imponerende effekt på 2800 W og en skivediameter på 180 mm er denne vinkelsliber fuldt ud rustet til at klare selv de mest krævende opgaver.
Funktioner
Justerbar hastighed Ja
Produktfarve Sort, Blå
Motortype Børsteløs motor
Tilbageslags beskyttelse Ja
Genstart beskyttelse Ja
Strømbeskyttelsesfunktioner Overbelastning
Præstation
Slibeskive, diameter 180 mm
Spindelgevind M14
Lydeffektniveau 103.5 dB
Lydtryksniveau 92.5 dB
Usikkerhed i lydniveauet 3 dB
Usikkerhed om vibrationsniveau (slibning) 1.5 m/s²
Vibrationsniveau (slibning) 5 m/s²; 2.7 m/s²
Usikkerheds om vibrationsniveau (slibning) 1.5 m/s²
Strømstyring
Indgangseffekt 2800 W
Strømkilde Vekselstrøm
Vægt & størrelser
Bredde 309 mm
Højde 139 mm
Vægt 5.7 kg
Længde 524 mm
Emballage indhold
Stålkop børste Ja
Stålkop børste diameter 100 mm