Produkt nr: 06017D1700
EAN: 4059952576725
Varenummer: F23470118
billigst-pricerunner
Bosch GWS 17-125 PSB Professional
Producent: Bosch
Produkt nr: 06017D1700
EAN: 4059952576725
Varenummer: F23470118
På lager hos leverandør - leveringstid: 4-8 hverdage
(1.751,20 ekskl. moms)
Producent: Bosch
Produkt nr: 06017D1700
Gratis fragt
(Gælder op til 20 kg)
Læs mere her
Kraftfuld og alsidig vinkelkværn til professionelle
Den Bosch GWS 17-125 PSB Professional er den ultimative vinkelkværn til professionelle. Med dens imponerende 1700 W motor og 125 mm skivediameter, er denne vinkelkværn i stand til at håndtere selv de mest krævende opgaver med lethed.
Funktioner
Justerbar hastighed Ja
Produktfarve Sort, Blå, Rød, Rustfrit stål
Tilbageslags beskyttelse Ja
Genstart beskyttelse Ja
Langsom start Ja
Strømbeskyttelsesfunktioner Overbelastning
Præstation
Slibeskive, diameter 12,5 cm
Bore, størrelse 2,22 cm
Tomgang (min.) 2800 rpm
Tomgang (maks.) 11500 rpm
Spindelgevind M14
Lydeffektniveau 102 dB
Lydtryksniveau 94 dB
Usikkerhed i lydniveauet 3 dB
Usikkerhed om vibrationsniveau (slibning) 1,5 m/s²
Vibrationsniveau (slibning) 4,8 m/s²; 3,2 m/s²
Usikkerheds om vibrationsniveau (slibning) 1,5 m/s²
Strømstyring
Indgangseffekt 1700 W
Strømkilde Vekselstrøm
Vekselstrømsindgangsspænding 220 - 240 V
Vægt & størrelser
Bredde 265 mm
Højde 107 mm
Dybde 326 mm
Vægt 2,3 kg
Pakkebredde 130 mm
Pakkedybde 390 mm
Pakkehøjde 160 mm