Deltaco EV-kabel type 2
type 2, 3 fase, 32 A, 22 kW, 5m, sort
Funktioner
| Kabelfarve | Sort |
| Håndtag farve | Sort |
| Stik 1 | Type 2 |
| Stik 2 | Type 2 |
| Stik 1 formfaktor | Vinklet |
| Stik 2 formfaktor | Vinklet |
| Materiale for kapper | Lav røg ingen halogen (LSZH) |
| Kode for international beskyttelse (IP) | IP66 |
| Håndtag, materiale | Termoplastisk elastomer (TPE) |
| Forstærket opladerkabel | Ja |
| Lang holdbarhed | Ja |
| Oprindelsesland | Kina |
Strømstyring
| Antal faser | 3 |
| Maksimal driftsstrøm (trefaset) | 32 A |
Vægt & størrelser
| Kabellængde | 5 m |
| Vægt | 3,3 kg |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | -30 - 50 °C |
Emballeringsdata
| Brugervejledning | Ja |
| Pakkebredde | 400 mm |
| Pakkedybde | 380 mm |
| Pakkehøjde | 80 mm |
| Pakkevægt | 3,5 kg |
| Antal pr. pakke | 1 stk |
Tekniske detaljer
| Hovedkassens bruttovægt (udvendigt) | 17,5 kg |
| Hovedkassens længde (udvendigt) | 380 mm |
| Produkter pr. hovedkasse (udvendigt) | 5 stk |
| Hovedkassens bredde (udvendigt) | 400 mm |
| Hovedkassen højde (udvendigt) | 400 mm |