Olympia 7070 ildslukker Skum A, B, F (K)
Præstation
| Slukningsmateriale type | Skum |
| Egnet til brandklasse | A, B, F (K) |
Funktioner
| Produkttype | Håndholdt |
| Slukningsmiddel volumen | 0,5 kg |
| Slukningsafstand | 4 m |
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 50 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 60 °C |
| Certificering | BS 6165: 2002 |
Vægt & størrelser
| Dybde | 62 mm |
| Højde | 240 mm |
| Vægt | 650 g |
| Bredde | 62 mm |