Produkt nr: TKS500S-400V
EAN: 9120058378188
Varenummer: F22929923
billigst-pricerunner
Holzmann TKS500S
Holzmann TKS500S
Producent: HOLZMANN MASCHINEN
Produkt nr: TKS500S-400V
EAN: 9120058378188
Varenummer: F22929923
På lager hos leverandør - leveringstid: 4-8 hverdage
(4.863,20 ekskl. moms)
Producent: HOLZMANN MASCHINEN
Produkt nr: TKS500S-400V
Gratis fragt
(Gælder op til 20 kg)
Læs mere her
Denne bordsav er udstyret med en kraftfuld 4200 W motor, der sikrer en pålidelig og effektiv ydeevne. Med en skærekapacitet på 500 mm kan du let håndtere større og tykkere materialer uden besvær.
Præstation
Tomgang 2800 rpm
Skærehøjde @ 90° 150 mm
Skærebredde @ parallelguide/flænseskærm (maks.) 310 mm
Lydeffektniveau 110 dB
Funktioner
Understøttet placering Fritstående
Produktfarve Rød, Rustfrit stål
Hjul Ja
Strømstyring
Indgangseffekt 4200 W
Vekselstrømsindgangsspænding 400 V
Vekselstrømsindgangsfrekvens 50 Hz
Vægt & størrelser
Blad, diameter 500 mm
Bredde 1075 mm
Dybde 1035 mm
Højde 790 mm
Bordbredde 1000 mm
Bord dybde 660 mm
Vægt 96 kg
Emballeringsdata
Pakkebredde 825 mm
Pakkedybde 1285 mm
Pakkehøjde 610 mm